پست وبلاگ

زوج رحمانی و رفیعی ؛ موفق یا شکست خورده؟

تیم تراکتورسازی در یک بازی ضعیف نتیجه را به پدیده مشهد واگذار کرد و با کسب ۵ امتیاز از ۴ مسابقه آن هم در حالی که ۷۵ درصد بازی ها را میزبان بوده است انتقاد اهالی رسانه و جمعی از هواداران را به دنبال داشت.
تونی اولویرا که قبل از این مسابقه هم زمزمه هایی مبنی بر اولتیماتوم دادن مدیران باشگاه به این مربی پرتغالی زده میشد ، باز هم در نیمه مربیان نتیجه را واگذار کرد تا در این زمینه با دریافت ۳ گل و بدون گل زده در نیمه دوم مسابقه های گسترش فولاد ، راه آهن تهران و پدیده مشهد ، رکورد دار باشد.
“در کنفرانس بعد از بازی تونی با گردن گرفتن تمامی مسئولیت های شکست ، اذعان داشت که بازیکنان هنوز به مرز پختگی لازم نرسیده اند و کار های زیادی برای رسیدن به اهداف مان فاصله داریم.وی همچنین افزود : در جریان بازی نریمان جهان را به دلیل مصدومیت و شفیعی را به دلیل اخراج از دست دادیم و این می تواند برای ما دردسر ساز باشد.اولویرا در پاسخ به این سوال که بهترین ترکیب تاریخ تراکتور را در اختیار دارد افزود این بازیکن نیست که بازی می کند بلکه باید یک تیم برای برتری مقابل حریفان هماهنگ باشد و ما تمام تلاشمان را می کنیم تا این هماهنگی را بین بازیکنانمان ایجاد کنیم.”
کاملاً مشخص است که تونی بیشتر مشکلات تیم را عدم هماهنگی میان بازیکنان جدید و قبلی می داند و این مشکل را می توان در استفاده ترکیب های گوناگون و عوض کردن نحوه چینش بازیکنان در هر بازی حدس زد.
با توجه به عدم انتقال صحیح توپ از خط هافبک به خط حمله و اینکه تا اینجای مسابقات این پست تبدیل به پاشنه آشیل تراکتوری ها شده است سعی کردیم نگاهی کوتاه بیاندازیم به نحوه چینش بازیکنان در خط هافبک؛
اولویرا در این ۴ بازی در پست هافبک از زوج های مختلف عشوری – رفیعی و عبدالله زاده – رفیعی و عبدالله زاده – نریمان جهان استفاده کرده است که در عمل هیچکدام نتوانسته اند بازی ایده آل خود را به نمایش بگذارند.
تونی در بازی مقابل پدیده بر خلاف سه بازی گذشته از رفیعی یک خط جلوتر ، یعنی در پست بال راست استفاده کرد و نریمان جهان را از بال راست به هافبک مرکزی آورد تا رهبری میانه میدان را به دست بگیرد، نقشی که نریمان جهان به هیچ وجه نتوانست ایفا کند.
همچنین عبدالله زاده علاوه بر انجام بازی های ضعیف و عدم رهبری خوب در میانه میدان ، با اشتباه محرزی که در دقیقه ۸۵ بازی مقابل پدیده انجام داد و باعث شد تراکتور بدون امتیاز از مشهد برگردد ، بد ترین بازی خود را در این ۴ مسابقه به نمایش گذاشت. اتفاقی که شاید باعث شود تونی ریسک نکرده و حداقل چندین بازی به عنوان یار ثابت از وی استفاده نکند ، پس می ماند عشوری ، رحمانی و رفیعی.
با توجه به قدرت رهبری فوق العاده بختیار رحمانی و هماهنگی زیاد با رفیعی که چندین سال در فولاد همبازی بودند ، شاید زوج رحمانی – رفیعی در میانه میدان ، همان چینش ایده آل تونی در خط هافبک باشد.رحمانی که چندین سال به عنوان کاپیتان تیم فولاد در خط هافبک درخشید و در تنها بازی که به عنوان یار ثابت به زمین رفت نمایش قابل قبولی داشت اما در ۳ بازی قبلی به عنوان یار تعویضی به زمین آمده و در بازی اخیر هم جانشین رفیعی شد تا این دو بازیکن فرصت بازی کردن کنار هم را نداشته باشند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *