پست وبلاگ

موزه ژئوپارک قشم ساماندهی می شود

به گزارش اکوتو ، حمیدرضا محسن پور گفت: در این موزه علاوه بر نمونه های جانوری، بخش های متفاوت مردم شناسی از جمله مجسمه انسان های دوران پارینه سنگی، پوشش ظاهری و صنایع دستی غنی قشم هم دیده می شود.

وی اعلام کرد: مرحله اول پروژه ساماندهی فضایی از بهسازی ورودی موزه شروع شده و پس از اتمام این مرحله بخش های دیگر پروژه نیز اجرا خواهد شد.

به گفته محسن پور بیش از ۹۵ درصد گونه های موجود در موزه ژئوپارک قشم به حیات وحش جزیره مربوط می باشد و گونه های شاخصی از جمله کوچکترین پستاندار دنیا به نام حشره خوار کوتوله و بزرگترین پستاندار به نام نهنگ گوژ پشت در آن وجود دارد.

بررسی مسیرهای پیشنهادی ژئوتریل های مرتبط با گنبد نمکی

وی همچنین از حضور رئیس گروه میراث زمین شناختی و ژئوپارک سازمان زمین شناسی کشور در قشم خبر داد و افزود: علیرضا امری کاظمی به منظور بررسی دقیق مسیرهای پیشنهادی برای ژئوتریل های مرتبط با گنبد نمکی در جزیره حضور پیدا کرده است.

سرپرست مدیریت ژئوپارک قشم ادامه داد: در این ماموریت مسیرهای پیرامونی و قطری گنبد نمکی و غار نمکدان قشم به عنوان طولانی ترین غار نمکی جهان پیمایش و نمونه برداری، تصویر بردای و مسیریابی شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *