پست وبلاگ

گردشگری اصلی‌ترین فاکتور ژاپن

به گزارش اکوتو ، تعداد گردشگران خارجی ژاپن طی ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۱۵ از مرز ۱۶ میلیون عبور کرده و این به معنای دستیابی زودتر از موعد دولت این کشور به هدف طولانی‌مدت در حوزه گردشگری است.

آمارها حاکی از آن است که در این مدت استقبال مسافران چینی از ژاپن تا بیش از دوبرابر افزایش داشته و تعداد گردشگران خارجی این کشور به ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.

نخست وزیر ژاپن، گردشگری را یکی از اصلی‌ترین فاکتورها در رشد اقتصادی کشورش دانسته و هدفش را جذب ۲۰ میلیون گردشگر خارجی تا سال ۲۰۲۰ قرار داده است. با این وصف، اگر استقبال از جاذبه‌های این کشور آسیایی با همین روند ادامه پیدا کند این ایده پنج سال زودتر رنگ واقعیت به خود می‌گیرد. البته باید میزبانی توکیو برای بازی‌های المپیک سال ۲۰۲۰ را هم مدنظر قرار داد که به خودی‌ِخود تعداد زیادی گردشگر را روانه این کشور خواهد کرد.

استرالیا، تایلند و سریلانکا پیش از ژاپن، در فهرست مقاصد محبوب طبقه متوسط جامعه چین قرار داشتند. براساس گزارشات ماه گذشته آژانس گردشگری ژاپن، بیش از نیمی از درآمد هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیونی صنعت گردشگری این کشور که طی ماه‌های جولای تا سپتامبر سال جاری میلادی به دست آمده، مرهون سفر گردشگران چینی است.

پیش‌بینی شده تعداد مسافران چینی تا سال ۲۰۲۰ دوبرابر شده و به ۲۳۴ میلیون نفر برسد. ژاپنی‌ها انتظار دارند امسال ۲۲۹ میلیارد دلار از سفر چینی‌ها به کشورشان درآمد کسب کنند. این به معنای رشد ۲۳ درصدی این رقم نسبت به سال ۲۰۱۴ است که صرف خرید پوشاک، کفش، لوازم آرایشی و وسایل الکترونیک شده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، چینی‌هایی که در ماه اکتبر ۲۰۱۵ به ژاپن سفر کردند، تعداد کل گردشگران خارجی این کشور را به یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر رساندند و این بالاترین رکورد ثبت‌شده در یک ماه برای ژاپنی‌هاست. ژاپن در نوامبر و دسامبر سال گذشته میلادی میزبان دو میلیون و ۴۰۰ گردشگر بود، بنابراین افزایش ۵۴ درصدی این آمار، آن را به ۲۰ میلیون نفر می‌رساند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *