پست وبلاگ

زلزله دیگر در دنیا بلا نیست

به گزارش اکوتو ، سعید سعیدیان اظهار کرد: حدود ۲۰ سال پیش قانون نظام مهندسی توسط مجلس تصویب و شیوه‌نامه‌های آن اوایل دهه گذشته تهیه و برای اجرا به سازمان‌های نظام مهندسی ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که به‌دلیل نبود مجری صلاحیت‌دار وضع ساخت‌وسازهای کشور چندان مناسب نیست.

وی با اشاره به تلفات بالای وقوع زلزله احتمالی در تهران،‌ بیان کرد: وقوع یک زلزله ۶ ریشتری در پایتخت تلفات جانی میلیونی به‌دنبال خواهد داشت، به همین دلیل باید سازمان‌ها و ارگان‌های دست‌اندرکار در بخش ساخت و ساز، کار را به مجریان ذی‌صلاح واگذار کنند.

عضو نظام مهندسی ساختمان تهران با بیان اینکه سال‌هاست که دیگر زلزله در دنیا بلا نیست، اما در تهران بلاست، گفت: سالانه حدود ۱۵۰۰ زلزله بالای ۷ ریشتر در ژاپن می‌آید، اما از بینی یک نفر هم خون نمی‌آید. یا در کشوری مانند شیلی که جزو کشورهای فقیر است چند روز پیش زلزله‌ای ۸٫۵ ریشتری آمد و تنها ۱۰ نفر کشته داشت.

سعیدیان با تأکید بر اینکه باید در بخش ساخت و سازها آینده‌نگر بود، افزود: الآن فردی که خانه‌ای را می‌سازد و آن را  می‌فروشد هیچ مسئولیتی در برابر آن ندارد، واقعیت آن است که پس از فروش دیگر کسی نمی‌تواند فروشنده را پیدا کند.

وی راهکار حل مشکل کیفیت نازل ساخت و سازها را واگذار کردن آن به مجریان ذی‌صلاح دانست.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *