پست وبلاگ

زاینده‌رود ۱۵ آبان در اصفهان جاری می‌شود

زاینده‌رود ۱۵ آبان در اصفهان جاری می‌شود

فضل‌الله کفیل از رهاسازی آب زاینده‌رود به‌منظور کشت پائیزه اراضی کشاورزی شرق اصفهان خبر داد و اظهار داشت: آب رودخانه زاینده‌رود به‌گونه‌ای رهاسازی می‌شود که روز ۱۵ آبان سد آبشار آبگیری شود و در مرحله نخست به مدت ۲۸ روز ادامه خواهد داشت .

وی با تأکید بر آسیب‌شناسی توزیع آب کشاورزی در سال گذشته به‌منظور رفع مشکلات گذشته و همچنین برنامه‌ریزی مطلوب برای توزیع عادلانه آب و بهره‌برداری حداکثری از آب رهاشده گفت : سازمان آب منطقه‌ای ، شرکت میر آب و نظام صنفی کشاورزی شهرستان با همکاری و تعامل مضاعف و حمایت از حاکمیت توزیع ،رضایت کشاورزان و حقابه داران را از نحوه توزیع و مدیریت آب رهاشده به‌طور عادلانه فراهم کنند.

فرماندار اصفهان از شرکت میر آب خواست با مدیریت شفاف و ورود قوی در عرصه توزیع و مدیریت آب و همراهی نظام صنفی کشاورزی ، با هرگونه تخلفات و برداشت‌های غیرمجاز و همچنین دخالت افراد غیرمسئول و اقدامات غیرقانونی برخورد و در صورت ضرورت از ظرفیت انتظامی و قضائی در این حوزه استفاده کنند.

وی بر ضرورت تکمیل و اصلاح نواقص کانال‌های آب‌رسانی تأکید نمود و از سازمان آب منطقه‌ای خواست تا زمان رهاسازی آب نسبت به اصلاح نواقص و مشکلات کانال‌های آب‌رسانی به‌منظور استفاده حداکثری و جلوگیری از پرت آب اقدام کنند.

کفیل تهیه کافی بذر و سموم و کودهای شیمیائی برای کشاورزان تا قبل از رهاسازی آب کشاورزی را ضروری دانست و افزود: امیدواریم با مدیریت صحیح آب رهاشده و تأمین به‌موقع بذر و دیگر احتیاجات کشاورزان شاهد کشت بیش از ۲۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی حوزه زاینده‌رود در شرق اصفهان باشیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *