پست وبلاگ

زاینده‌رود ۱۵ آبان در اصفهان جاری می‌شود

فضل‌الله کفیل از رهاسازی آب زاینده‌رود به‌منظور کشت پائیزه اراضی کشاورزی شرق اصفهان خبر داد و اظهار داشت: آب رودخانه زاینده‌رود به‌گونه‌ای رهاسازی می‌شود که روز ۱۵ آبان سد آبشار آبگیری شود و در مرحله نخست به مدت ۲۸ روز ادامه خواهد داشت .

وی با تأکید بر آسیب‌شناسی توزیع آب کشاورزی در سال گذشته به‌منظور رفع مشکلات گذشته و همچنین برنامه‌ریزی مطلوب برای توزیع عادلانه آب و بهره‌برداری حداکثری از آب رهاشده گفت : سازمان آب منطقه‌ای ، شرکت میر آب و نظام صنفی کشاورزی شهرستان با همکاری و تعامل مضاعف و حمایت از حاکمیت توزیع ،رضایت کشاورزان و حقابه داران را از نحوه توزیع و مدیریت آب رهاشده به‌طور عادلانه فراهم کنند.

فرماندار اصفهان از شرکت میر آب خواست با مدیریت شفاف و ورود قوی در عرصه توزیع و مدیریت آب و همراهی نظام صنفی کشاورزی ، با هرگونه تخلفات و برداشت‌های غیرمجاز و همچنین دخالت افراد غیرمسئول و اقدامات غیرقانونی برخورد و در صورت ضرورت از ظرفیت انتظامی و قضائی در این حوزه استفاده کنند.

وی بر ضرورت تکمیل و اصلاح نواقص کانال‌های آب‌رسانی تأکید نمود و از سازمان آب منطقه‌ای خواست تا زمان رهاسازی آب نسبت به اصلاح نواقص و مشکلات کانال‌های آب‌رسانی به‌منظور استفاده حداکثری و جلوگیری از پرت آب اقدام کنند.

کفیل تهیه کافی بذر و سموم و کودهای شیمیائی برای کشاورزان تا قبل از رهاسازی آب کشاورزی را ضروری دانست و افزود: امیدواریم با مدیریت صحیح آب رهاشده و تأمین به‌موقع بذر و دیگر احتیاجات کشاورزان شاهد کشت بیش از ۲۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی حوزه زاینده‌رود در شرق اصفهان باشیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *