پست وبلاگ

ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل را با نقشه ببینید

به گزارش اکوتو ، قادر تقی‌زاده در جلسه بررسی ساماندهی و ارتقای کیفیت اقلام تبلیغاتی ۴ حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و سرمایه‌گذاری استان اردبیل اظهار داشت: تهیه عکس، فیلم و نقشه استان همواره جزو ضروریات و دغدغه اصلی ما در حوزه تبلیغات و بازاریابی گردشگری بوده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به جلسه‌ای با مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه تهیه نقشه استان، بیان کرد: مقرر شده است با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی، ۲۱ نقشه استان شامل ۱۰ نقشه از شهرستان‌ها و ۱۰ نقشه از شهر اردبیل تولید شود.

تقی‌زاده با تاکید بر تولید عکس و فیلم جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان از زوایای مختلف و چهار فصل سال افزود: قابلیت‌های عشایری، گردشگری طبیعی، فرهنگی و ورزشی استان دارای این ظرفیت است که به صورت مجزا در قالب فیلم و عکس تهیه و معرفی شوند.

وی با تشریح اهمیت هدفمندسازی آرشیو عکس‌ها و تصاویر نقاط مختلف استان و معطوف نشدن آن به برخی شهرستان‌ها گفت: بیشترین آرشیو عکس و فیلم جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان محدود به شهرستان‌های اردبیل و مشگین‌شهر شده و تصاویری از نقاط گردشگری دیگر شهرستان‌ها به گونه‌ای که شایسته و با کیفیت بالا باشد، کمتر دیده شده است.

تقی‌زاده با اشاره به برگزاری دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد همدلی و همزبانی و تاکید بر معرفی جاذبه‌های گردشگری ناشناخته و کمتر شناخته شده، از علاقمندان و عکاسان حاضر در این جلسه خواست تا در این جشنواره در چهار حوزه عکس در دو بخش حرفه‌ای و عمومی، خاطره‌نویسی، ایده‌های نو و فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه‌ای شرکت کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری تا ۱۵ شهریورماه امسال تمدید شده است، گفت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، میدان شیخ بهایی، برج صدف، طبقه ۹، واحد ۹۶ ارسال کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *