پست وبلاگ

رکورد حفاری در معدن طلای زرشوران تکاب شکسته شد

به گزارش گروه اقتصادی اکوتو به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ در بهار امسال یک شرکت داخلی توانست ۳هزار متر حفاری اکتشافی در معدن طلای زرشوران انجام دهد که پیش از این انجام چنین عملیاتی در بخش حفاری کشور بی سابقه بود.
عضو و نایب رییس اتحادیه حفاران غیرنفتی با اعلام این خبر تصریح کرد: در سه ماه بهار سال جاری با به کارگیری روش های جدید و تغییر نگرش های پیشین میزان حفاری را به سطحی رساندیم که پیشتر سابقه نداشت.
محسن حبیبی مدیر عامل شرکت علوم زمین پاسارگاد با اشاره به اینکه شرایط سخت جغرافیایی منطقه زرشوران اجازه فعالیت اکتشافی در تمام ماه های سال را نمی دهد گفت: تا پیش از سال جاری تنها تلاش می شد ۲هزار متر در طول یکسال در زرشوران انجام شود به طوری که حتی شرکت های خارجی نیز توانایی انجام عملیات وسیع حفاری در این منطقه را نداشتند.
حبیبی حمایت های ایمیدرو در اجرای این عملیات و شکست رکورد حفاری را یادآور شد و افزود: با به روز کردن تجهیزات و استفاده از مشاوره یک شرکت خارجی توانستیم روش های جدید حفاری را پیاده کنیم.
وی درباره استفاده از تجربه فعالیت در معدن زرشوران در معادن دیگر کشور گفت: در حال حاضر در حال آموزش حفاری به یک شرکت خارجی هستیم که در یکی از معادن زغالسنگ ایران در حال فعالیت است.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *