پست وبلاگ

ظرفیت‌های گردشگری خوزستان برای اشتغال‌زائی جوانان استفاده شود

اسداله درویش‌امیری امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان، با اشاره به ظرفیت‌های برجسته خوزستان در زمینه گردشگری اظهارداشت: ایران با ظرفیت‌ها و پتانسیلی که دارد به راحتی می‌تواند محور گردشگری و توریسم قرار بگیرد.

وی افزود: همه ما وظیفه داریم تمام تدابیر را برای حفظ آثار و میراث تاریخی خود به کار ببندیم تا این میراث گرانبها که باقیمانده گذشتگان ما است با تمام زیبایی‌های خود حفظ شود.

معاون امور مجلس حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی گفت: نباید اجازه دهیم این میراث فرهنگی که در اختیار ما است تخریب شود و تلاش کنیم تا گردشگران با عمق تاریخی و فرهنگی آثار آشنا شوند.

درویش امیری با اشاره به پتانسیل‌های گردشگری افزود:گردشگری به عنوان یکی از کم هزینه ترین فضاها برای ایجاد اشتغال است و باید همگان از این ظرفیت استفاده کنند تا زمینه برای تحقق اهداف کشور و استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه هر استانی دارای شاخصه‌ها و آثار مخصوص به خود است گفت: منطقه شلمچه برای ما دارای اهمیت و افتخار فراوانی است چرا که علاوه بر اینکه مسیر ورود امام رضا(ع) به سرزمین ایران بوده است در دوره معاصر نیز به خاطر شجاعت و حماسه آفرینی جوانان رزمنده از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

درویس امیری با اشاره به هماهنگی با آستان قدس رضوی گفت: با مطالعات انجام شده برنامه داریم جاده ولایت را که مسیر ورود امام هشتم علیه السلام است به ثبت برسانیم که این مسیر از خوزستان و شلمچه آغاز می‌شود.

وی همچنین گفت: ظرفیت و پتانسیل گردشگری خوزستان در زمینه دفاع مقدس ظرفیتی بی نظیر است و همچنین تمام علاقمندان برای زیارت عتبات عالیات در عراق از این استان عبور می‌کنند.

معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به ظرفیت‌های خوزستان در زمینه گردشگری این استان را در خدمت رسانی به گردشگران موفق ارزیابی کرد و گفت: خوزستان توانسته با توجه به هم مرز بودن با عراق در زمینه جدب گردشگران سلامت نیز عملکرد خوبی داشته باشد.

وی گفت: مواردی مانند گل نرگس بهبهان از آثار ملی کشور است که باید از این ظرفیت‌ها به نحو احسن بهره برد.

درویش امیری همچنین به نقش گردشگری در اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت باید نقش مردم را در این زمینه پررنگ تر و ملموس تر کنیم تا پاسخ بهتری بگیریم.

به گزارش تسنیم در این مراسم از زحمات افشین حیدری تقدیر شد و خسرو نشان به سمت مدیرکلی میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان معارفه شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *