پست وبلاگ

آیت الله مکارم شیرازی:ایجاد زائر سراها یک نوع فلسفه انسان سازی دارد

به گزارشاکوتو ،آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی زائرسرای های ارزان قیمت استان‌های مرکزی و هرمزگان اظهار داشت: باید در راستای ساخت این زائر سراها به گونه‌ای عمل شود که عمر این زئر سراها به ۳۰۰ سال برسد.

وی با بیان اینکه ساخت این زائر سراها گامی بسیار موثر است، افزود: این اتحاد و دست به دست دادن استان‌ها می‌تواند برکاتی بسیار عظیم را به این گونه برنامه‌ها ببخشد.

مرجع عالیقدر شیعیان جهان اسلام با بیان اینکه ما برای اینکه بدانیم این برنامه‌ها چه اهمیتی دارد ابتدا باید با فلسفه زیارت ائمه(ع) آشنا شویم،گفت:ایجاد این زائر سراها یم نوع فلسفع انسان سازی دارد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به این مطلب که امکان دارد این سفرها که به راحتی و سهولت انجام گیرد، خاطرنشان کرد: افرادی به این مکان مقدس بیاییند  با دیدن حرم امام رضا (ع) متحول گردند و ورق زندگی آن‌ها برگردد.

وی با بیان اینکه زیارت معصومین(ع) یک مکتب عالی تربیتی است گفت: این زیارت‌ها انسان را عوض می‌کند و بسیاری در این مکان مقدس تصمیم به پاک بودن، صادق بودن و امانت نگه دار بودن می‌گیرند.

مرجع شیعیان جهان اسلام با اشاره به زیارت امین الله افزود: در این زیارت کوتاه ما شاهد آن هستیم که در نهایت تصریح و خلاصه گویی به تمامی ائمه(ع) تسول می‌شویم و این زیارت می‌تواند تغیرات بزرگی را نیز در زندگی انسان به وجود آورد.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر قرئت ادعیه عنوان کرد: این ادعیه‌ها می‌تواند روح ما را از آلودگی پاک کرده و شرایط رشد و نمو انسان را فراهم سازند.

وی بیان داشت: به نظر بنده  وهابی‌های سنگدل هستند که مخالف با زیارت هستند و قطعا یکی از عوامل اصلی سنگدل شدن بسیاری از این وهابی‌ها و تکفیری‌ها دوری از قرائت ادعیه و قرآن است.

مرجع شیعیان جهان اسلام افزود: بسیاری از تکفیری ها به مسائل عاطفی توجهی ندارد و روز به روز سنگدل‌تر می‌شوند تا اینکه گروهی از میان آن‌ها سر بلند می‌کند که بشر در تاریخ چندین هزار ساله خود مانند آن ها به چشم ندیده است.

مکارم شیرازی تصریح کرد: نباید به مبحث زیارت برای رفع حوائج نگاه کرد بلکه باید بدانیم که این زیارت یک کلاس تربیت در محضر ائمه معصوم(ع) است.

وی با بیان اینکه اصول معماری این زائر سراها باید بسیار فنی و مهندسی باشد، عنوان کرد:ساخت زائر سراهای ارزان قیمت یک صدقه جاریه است بنابراین نباید در نیازهای ساختمان وسواس به خرج داد اما باید به این نکته توجه داشت که این زائر سراها باید در اسرع وقت، با قوت بسیار و استحکام بنای عالی به صورت سهل و ساده ساخته شوند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *