پست وبلاگ

اعزام زائران در اربعین فقط با ویزا/هفته آینده ثبت‌نام اصلی

به گزارش اکوتو ؛ محسن نظافتی  گفت: در ایام عاشورا نیز همانند سایر روزهای سال روزانه ۵۰ کاروان در حدود دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ نفر زائر به صورت هوایی و زمینی به عتبات عالیات اعزام می شوند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ افزایشی در این روزها برای اعزام ها نداشته ایم گفت: به دلیل شرایط کشور عراق از لحاظ اسکان و ارائه خدمات افزایشی در اعزام زائران ایجاد نشده است و براساس پیش ثبت نام و ثبت نام هایی که از قبل صورت گرفته اعزام انجام می شود.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در مورد ثبت نام های آینده نیز گفت: از ابتدای آذر ماه تا اواخر اسفند ماه مرحله بعد ثبت نام و اعزام ها است که تا هفته آینده تکلیف پیش ثبت نام آن مشخص می شود.

نظافتی همچنین در مورد اعزام زائران در ایام اربعین نیز اظهار داشت: به منظور ساماندهی و جلوگیری از آشفتگی اعزام زائران در پیاده روی اربعین از مدتی قبل پیش ثبت نام زائران در سامانه سماح انجام شده است که البته این پیش ثبت نام برای اسکان و حمل و نقل و تغذیه زائران نیست.

به گفته وی بیش از ۲۰ میلیون زائر در ایام اربعین به کربلا می روند به همین دلیل نمی توان برای تمامی آنها محلی برای اقامت در نظر گرفت و ارائه خدمات در این ایام به صورت مردمی انجام می شود.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه پیش ثبت نام ها فقط برای صدور ویزا و ساماندهی زمان اعزام زائران است، گفت: در حال حاضر در مرحله پیش ثبت نام هیچ هزینه ای از زائران دریافت نمی شود و هزینه ای که در آینده از آنها می گیریم فقط برای ویزا، خروجی و بیمه است.

نظافتی با تاکید بر اینکه دولت عراق تا این لحظه هزینه ویزا را همان ۴۰ دلار اعلام کرده، افزود: مذاکره وزارت امور خارجه با دولت عراق ادامه دارد و تا این لحظه آنها اعلام کردند که اعزام ها در اربعین فقط با ویزا انجام خواهد شد.

وی گفت: تاکنون ۳۵۰ هزار نفر در سامانه سما پیش ثبت نام کرده اند که ثبت نام اصلی از هفته آینده آغاز می شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *