پست وبلاگ

تراکتور حریف مرحله نهایی خود را شناخت/قهرمانی در جام حذفی مرهمی بر زخم هواداران

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ در مرحله نیمه نهایی جام حذفی دیروز دو تیم اصفهانی ذوب آهن و سپاهان در مقابل یکدیگر قرار گرفتند که سرانجام در یک بازی جذاب این شهرآورد با برتری شاگردان یحیی گلمحمدی به پایان رسید.

این دیدار دیروز از ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان با سوت محسن ترکی آغاز شد که دو تیم پس از تساوی ۱-۱ در وقتهای معمول بار دیگر در وقت های اضافه موفق به باز کردن دروازه حریف شدند تا بازی به ضربات حساس و نفس گیر پنالتی بکشد و سرنوشت یک پای فینال از طریق ضربات پنالتی مشخص شود. در ضربات پنالتی تیم ذوب آهن با گل کردن هر ۴ ضربه خود و در مقابل ضربات ناموفق بازیکنان تیم سپاهان که تنها موفق به استفاده از یکی از ضربه های پنالتی خود شدند، این تیم ذوب آهن بود که با برتری در این ضربات و در مجموع با برتری ۶-۳ مجوز حضور در مرحله نهایی مسابقات جام حذفی را کسب کرد. حریف ذوب آهن در فینال این مسابقات یکی از تیم های تراکتورسازی، استقلال و نفت تهران خواهد بود. خاطرنشان می شود این دومین سال حضور پیاپی ذوب آهن در مرحله نهایی رقابتهای جام حذفی می باشد که فصل پیش با قهرمانی شاگردان یحیی گلمحمدی مقابل تیم نفت تهران پایان پذیرفت.

گل های این دیدار توسط مرتضی تبریزی(دقیقه ۱)، محمدرضا حسینی(دقیقه ۱۱۰) برای تیم یحیی و وریا غفوری ( دقیقه های ۵۲ و ۱۱۳) برای تیم استیماچ سرمربی جدید تیم سپاهان، زده شد. همچنین علی همام، مرتضی تبریزی و ولید اسماعیل اخطاری های ذوب آهن و میلاد سرلک( اخراج در دقیقه ۸۵)، وریا غفوری، محمدرضا خلعتبری و حبیب گردانی بازیکن تبریزی این تیم، اسامی اخطاری های سپاهان در این مرحله از مسابقات بودند.

از سوی دیگر تیم تراکتورسازی تبریز که پس از کسب نتایج ضعیف در رقابتهای لیگ برتر و قرار گرفتن در رده یازدهم مسابقات، امید زیادی دارد تا قهرمانی دو فصل پیش خود در جام حذفی را تکرار کرده و به نوعی ناکامی خود در لیگ امسال را جبران نماید. تراکتوری ها خوب می دانند که در صورت عدم قهرمانی در این رقابتها، هواداران پرشور آذربایجان دیگر آنها را نخواهند بخشید. چرا که فصل پیش پس از اینکه سرخپوشان تبریزی به صورت ناباورانه دستشان از رسیدن به جام قهرمانی لیگ برتر کوتاه ماند، مدیریت و بازیکنان تراکتور این فصل هم قسم شدند تا ناکامی خود در رسیدن به جام را جبران نمایند و کسب جام حذفی می تواند مرهمی بر زخم های هواداران باشد.

تیم تراکتورسازی که به مرحله نیمه نهایی این رقابتها صعود کرده است، قرار است در ورزشگاه خانگی خود به مصاف یکی از تیم های استقلال یا نفت تهران برود. بازی که برای تراکتوری ها حائز اهمیت بوده و آنها اصلاً دوست ندارند در کنار حضور هزاران هوادار خود در استادیوم، از راهیابی به مرحله نهایی جام حذفی بازمانند. در صورتی که تراکتورسازی بتواند به مرحله فینال راه یابد، بازی تیم های تراکتورسازی و ذوب آهن یادآور بازی این فصل دو تیم در رقابتهای لیگ برتر خواهد بود که این بازی جذاب با تساوی پرگل ۴-۴ پایان یافت.

بازی نفت تهران و استقلال تهران امروز از ساعت ۱۵:۲۰ در ورزشگاه تختی تهران برگزار خواهد شد و تراکتور پس از بازی امروز حریف بعدی خود را در مرحله نیمه نهایی خواهد شناخت.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *