پست وبلاگ

یاهو همکار جدید گوگل

به گزارش اکوتو ، مریسا میر مدیر عامل یاهو که قبلا کارمند گوگل بوده امیدوار است از این طریق بتواند تا حدی بر مشکلات فعلی غلبه کند. میر تا قبل از حضور در یاهو در سال ۲۰۱۲ از مدیران ارشد گوگل بوده است.

بر اساس توافقنامه سه ساله منعقد شده، گوگل و یاهو در حوزه های تبلیغات و جستجوی اینترنتی با یکدیگر همکاری می کنند. گزارش منتشر شده توسط یاهو نشان می دهد که درآمد این شرکت در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ هشت درصد کاهش یافته و به یک میلیارد دلار رسیده است.

در ن۹ مورد از یازده بازه زمانی سه ماهه اخیر درآمد یاهو یا کاهش یافته و یا تغییری نکرده است. این نزول دائمی باعث شده تا مدیران ارشد یاهو در مورد آینده این شرکت به طور جدی احساس نگرانی کنند. این دومین تلاش یاهو برای استفاده از دانش و تخصص گوگل به منظور نجات خود است. دو طرف قبلا هم در زمینه خدمات جستجوی اینترنتی و تبلیغات با یکدیگر همکار کرده بودند.

هدف از همکاری قبلی در سال ۲۰۰۸ جلوگیری از خرید یاهو توسط مایکروسافت بود. ارزش سهام یاهو هم در هفت سال گذشته مرتبا روند نزولی طی کرده است.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *