پست وبلاگ

اکسپریا Z5 از شارژر بیسیم و درگاه مغناطیسی پشتیبانی نخواهد کرد

به گزارش اکوتو، به نقل از Xperian ، این روزها بازار خبرهای پرچمدار آینده سونی، گوشی اکسپریا Z5 داغ است و هر کس به هر طریقی سعی دارد از منابع معتبر نزدیک به سونی خبری را کسب و آن را در دنیای دیجیتال درز دهد. در این بین، از ViziLeaks که یکی از معتبریترین افشا کنندگان دنیای دیجیتال و منبعی تقریباً نزدیک به سونی موبایل است خبر جدیدی به بیرون درز کرده است.

کـاربری ذیل یکی از عکس هــای مربوط به پرچمــدار آینــده سونی و برادر کوچکش سوالی با این عنوان مطرح کرد :« آیا پرچمدار آینده ســونی ( گوشی اکسپریا Z5 ) مجهز به درگاه شـارژ مغناطیسی یا فنــاوری شـارژ بـدون سیــم ( وایرلس ) خواهد بود یا خیر ؟ »؛ ViziLeaks هم در جواب چنین اذعان کرده است : « در پرچمدار آینده سونی هیچ خبری از درگاه شارژ مغناطیسی و حتی شارژ بدون سیم نخواهد بود و این گوشی فقط از طریق درگاه USB شارژ خواهد شد ».

ViziLeaks-on-Twitter

پس به این نتیجه میرسیم که بر اساس فرضیات مذکور، پرچمدار آینده سونی همچون نسل قبل خود ( گوشی اکسپریا +Z3 ) از درگاه شارژ مغناطیسی و فناوری شارژ بدون سیم ( وایرلس ) بهره نخواهد برد. همانطور که در جریان هستید، سونی پس از تقریباً ۲ سال و در پرچمدار حال حاضر خود تصمیم به از میان برداشتن درگاه شارژ مغناطیسی گرفت، که به عقیده بسیاری از کاربران حرکتی اشتباه بود، اما به زعم سونی این کار باعث یک تکه شدن سمت چپ گوشی و زیباتر شدن فریم دور آن شده است.

اینکه چقدر این تصمیم درست است و در آینده سونی قصد تغییر این وضعیت ( حدأقل به کارگیری فناوری شارژ بدون سیم ) را تا قبل از معرفی رسمی گوشی اکسپریا Z5 خواهد داشت یا خیر مشخص نیست. باید صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی رُخ خواهد داد. بدون شک در روزهایِ آینده یا حتی ساعت ها و دقایق آینده خبرهایِ دیگری از پرچمدار آینده سونی به دست ما خواهد رسید.

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *