پست وبلاگ

ورود بیش از ۳۷۴ هزار مسافر نوروزی به همدان

معاون گردشگری همدان از بازدید بیش از ۶۰ هزار نفر از اماکن گردشگری همدان خبر داد و گفت: بیش از ۳۷۴ هزار مسافر وارد همدان شدند.

علی خاکسار در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه تمهیدات لازم برای استقبال مناسب از مسافران نوروزی اندیشیده شده است، اظهار داشت: از ۲۷ اسفند ماه سال گذشته تا یکم فروردین ماه امسال ۶۰ هزار و ۴۲۹ نفر از اماکن گردشگری همدان بازدید داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه آمار بازدیدها از روز ۲۷ اسفند تا یکم فروردین ثبت شده است گفت: در روز ۲۷ اسفند چهار هزار و ۴۴۴ نفر، در روز ۲۸ اسفند ۱۸ هزار و ۲۰ نفر، در ۲۹ اسفند ماه ۱۵ هزار و ۳۷۹ نفر و روز یکم فروردین ماه ۲۲ هزار و ۵۸۶ نفر از اماکن گردشگری همدان بازدید داشته‌اند.

خاکسار با اعلام اینکه غار علیصدر با هفت هزار و ۲۰۰ نفر بازدیدکننده رتبه نخست را در بین اماکن گردشگری همدان به خود اختصاص داده است، گفت: آرامگاه بوعلی سینای همدان با چهار هزار و ۱۸۹ نفر بازدیدکننده در رتبه بعدی اماکن گردشگری بلیت فروشی شده قرار دارد.

وی با بیان اینکه پنج هزار و ۷۶۰ نفر از گنجنامه همدان بازدید داشته‌اند، عنوان کرد: در منطقه گنجنامه همدان بلیت فروشی وجود ندارد و براساس تخمین این آمار احصا شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان همدان عنوان کرد: از ۲۷ اسفند ماه تا روز گذشته دو هزار و ۶۹۸ نفر از آرامگاه باباطاهر، هزار و ۶۱۷ نفر از تپه هگمتانه، ۲۵۷ نفر از گنبد علویان، سه هزار و ۴۳ نفر از تپه عباس آباد و دو هزار و ۴۴ نفر از شیرسنگی همدان بازدید داشته‌اند.

وی با بیان اینکه امکانات لازم برای پذیرایی مناسب از مسافران نوروزی و گردشگران فراهم شده است، تصریح کرد: همچنین ظرفیت اسکان بیش از ۳۷ هزار نفر در شبانه روز فراهم شده و مسافران نوروزی نگران اسکان در استان همدان نباشند.

خاکسار بیان کرد: در صورت تغییر شرایط جوی این امکان وجود دارد تا در کمترین زمان برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی اقدام کرد که امیدواریم این وضعیت به وجود نیاید.

وی با اعلام اینکه از روز ۲۵ تا ۲۹ اسفند ماه ۳۷۴ هزار و ۱۴۱ نفر وارد همدان شده‌اند عنوان کرد: این آمار از طریق دوربین ترددشمار سازمان و حمل و نقل پایانه‌ها احصا شده است و تردیدی در این آمار نیست.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان هدان بیان کرد: روز ۲۵ اسفند ماه ۲۸ هزار و ۱۴۱ نفر، ۲۶ اسفند ماه ۶۷ هزار و ۷۴۲ نفر، روز ۲۷ اسفند ماه ۱۰۶ هزار و ۳۹۲ نفر، روز ۲۸ اسفند ماه ۸۷ هزار و ۵۲۹ نفر و در روز ۲۹ اسفند ماه ۸۴ هزار و ۳۳۷ نفر وارد استان همدان شده‌اند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *