پست وبلاگ

ویزا برای زائران اربعین لغو می‌شود

آیت‌الله محمدنقی لطفی شامگاه سه‌شنبه در جلسه هماهنگی برنامه‌ریزی اربعین در دهلران اظهار داشت: مردم استان ایلام در سال گذشته حماسه جاودانی در خدمات‌رسانی به زائران اربعین به نمایش گذاشتند.

وی گفت: با توجه به پیش‌بینی‌هایی که در سال گذشته شده بود انتظار می‌رفت بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر از مرز مهران برای شرکت در مراسم اربعین عبور کنند که بر اساس آمار بیش از دو میلیون نفر تردد داشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام ادامه داد: با وجود برخورداری از کمترین امکانات در استان ایلام اما با حضور مردم و پای کار بودن همه دستگاه‌های اجرایی که بسیج همه استان را به‌دنبال داشت خدمات مطلوبی به زائران ارائه شد.

وی گفت: بین بیش از دومیلیون زائری که از نقاط مختلف کشور برای شرکت در مراسم اربعین از مرز مهران تردد داشتند بالغ بر ۳۶ هزار نفر زائر غیرایرانی از کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان و هندوستان داشتیم که همه از خدمات مردمی بهره‌مند شدند.

لطفی تصریح کرد: تبدیل منازل مردم به زائرسرا و آشپزخانه اوج ارادت مردم به زائران اباعبدالله(ع) بود که این جمعیت عظیم که از سراسر ایران آمده بودند رضایت خود را از پذیرایی‌های صورت گرفته اعلام کردند.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه برای اربعین امسال رایزنی‌های خوبی با مسئولان عراقی نیز صورت گرفته اعلام کرد: بر اساس همین ملاقات‌ها و رایزنی‌های انجام شده دولت عراق پذیرفته که برای زائران ویزا لغو شود، ولی ارائه گذرنامه ضروری است چرا که در سال گذشته بیش از ۷ هزار نفر بدون گذرنامه به مرز مهران مراجعه کرده بودند که با گفت‌وگوهایی که با طرف‌های عراقی داشتیم توانستیم آن‌ها را برای زیارت راهی کنیم ولی امسال ارائه گذرنامه ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی‌هایی که انجام شده است امسال باید برای پذیرایی و خدمات‌دهی به زائران بیشتری آمادگی داشته باشیم و در این بین البته سازمان حج و زیارت هم به وعده‌هایی که برای رفع برخی مشکلات موجود دادند باید عمل کند، همچنین در سال گذشته مردم و مسئولان استان ایلام خدمات‌دهی مطلوبی به زائران مراسم اربعین داشتند اما انعکاس آن در رسانه ملی مطلوب نبود.

وی گفت: باید گله‌مندی خود را از صدا و سیمای مرکز اعلام کنیم و بگوییم که آن حجم عظیم ۲ میلیونی تردد از مرز مهران و خدمات‌رسانی بسیجی‌وار مردم استان ایلام به‌خوبی انعکاس نیافت و حق مطلب ادا نشد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام تصریح کرد: خدمات‌دهی مردم در این حماسه بزرگ کار کوچکی نبود اما انعکاس آن در رسانه ملی همانند سایر مظلومیت و محرومیت‌های استان ایلام که توجهی به آن‌ها نمی‌شود انجام شد که امیدواریم امسال بهتر و در سطح بالاتری صورت بگیرد.

وی ادامه داد: مرز مهران امن‌ترین و کوتاه‌ترین مرز کشور نسبت به سایر مرز‌ها برای تردد زوار است که رسانه ملی باید در معرفی آن و سطح اقدامات و خدمات انجام شده در این مرز اطلاع رسانی بهتری داشته باشد.

امام جمعه ایلام گفت: برخی کمبود‌ها در مسیر تردد زوار در کشور عراق وجود دارد که امیدواریم با رایزنی‌های مسئولان سیاسی و وزارت خارجه با کشور عراق مرتفع شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *