پست وبلاگ

درخواست وزیر راه و شهرسازی از مردم

به گزارش اکوتو ، عباس آخوندی گفت: راه آهن یکی از ارکان توسعه است و یکی از بخش‌هایی که در راه آهن پیگیری می شود، توسعه راه آهن حومه و کلانشهرهایی است که حومه زیاد دارد.

وزیر راه و شهرسازی، سرعت و دقت بالا و زمان سیر کوتاه و ایمنی را از مهمترین ویژگی های سفر با ریل بیان کرد و گفت: سفر با ریل یکی از محورها و اهداف اقتصاد مقاومتی است که صرفه جویی انرژی را سبب می شود.

وی افزود: تلاش می کنیم مسئولان درجه یک کشور را تشویق کنیم تا با قطار مسافرت کنند و قصد ما این است که از تهران تا کرج را چهارخطه کنیم. دو خط تهران – کرج افتتاح شده است و خط سوم نیز سال آینده به بهره برداری می رسد و در حال حاضر ۶ رام قطار در مسیر تهران – کرج داریم.

آخوندی افزود: در مسیر آزادراه تهران – کرج در شمال مترو و در جنوب خط راه آهن تردد می کند که شهرهای حومه می توانند از آن استفاده کنند و برای ارتباط بین شمال و جنوب اتوبان نیز یک مسیر ریلی ایجاد خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی از مردم خواست با قطار سفر کنند و با وضعیت جوی پیش آمده ایمن ترین وسیله سفر قطار خواهد بود. در چند روز گذشته که برف و باران داشتیم برخی جاده ها بسته شد و هواپیماها نتوانست پرواز کند اما تمام مسیرهای قطار باز بود.

وی به ارتباط ریلی خرمشهر – بصره اشاره کرد و افزود: روی رودخانه اروند یک پل ساخته می شود که پایه چرخشی دارد تا کشتی های بزرگ بتوانند از زیر آن عبور کنند. کل کارهای مهندسی این طرح انجام شده است اما مقداری مشکل مالی داشتیم که رئیس جمهور دستور داد این مشکل برطرف شود. زمان اجرای این طرح ۱۸ ماه خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین به حضور گسترده مردم در مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: راهداری، پلیس، هلال احمر و همه دستگاه ها کار بزرگی انجام دادند. مسیرهای منتهی به مرز در مهران چهارخطه و ۳۰ کیلومتر از جاده های ایلام نیز آسفالت شد.

آخوندی گفت: یک میلیون و ۶۰۰ زائر در کمتر از ۱۰ روز رفت و آمد داشتند و ۳۰ هزار سرویس حمل و نقل جاده ای داشتیم که ۹۰۰ هزار نفر با اتوبوس جابجا شدند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *