پست وبلاگ

برجام باعث سیل واردات نشود

به گزارش اکوتو ، آرش محبی‌نژاد  اظهار کرد: با اجرایی شدن برجام باید سیاست‌هایی اتخاذ شود که لغو تحریم‌ها باعث رونق صنایع و در نتیجه افزایش اشتغال و تولید ناخالص داخلی شود.

وی با بیان اینکه از وزارت صنعت و کمیسیون ماده یک می‌خواهیم با تنظیم تعرفه‌ها، از آغاز سیل واردات به کشور جلوگیری کنند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال با لغو تحریم‌ها نباید شاهد افزایش شدید واردات خودرو و قطعات یدکی به کشور باشیم.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور ادامه داد: باید توجه کرد که هم‌اکنون که ایران در حال طی کردن مراحل پیوستن به سازمان تجارت جهانی است، تعرفه‌ها باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که پیوستن به این سازمان باعث تضعیف صنایع داخلی نشود.

وی افزود: با پیوستن به سازمان تجارت جهانی باید از یک سو تعرفه‌ها کاهشی شده و از سوی دیگر موانع غیر تعرفه‌ای واردات حذف شود بنابراین پیش از پیوستن به این سازمان باید تعرفه‌ها بازنگری شده و شرایط برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی با هدف تقویت صنایع داخلی، فراهم شود.

محبی‌نژاد با بیان اینکه امیدواریم با اتخاذ سیاست‌های لازم شاهد تقویت صنایع داخلی با برداشته شدن تحریم‌ها باشیم، تصریح کرد: یکی از مهمترین بخش‌هایی که می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند، صنایع و واحدهای تولیدی هستند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *