پست وبلاگ

واردات خودرو از کشور ثالث ممنوع شد

ولی الله افخمی راد امروز در حاشیه نشست بازرگانان ایران و چین در جمع خبرنگاران در پاسخ به تسنیم اظهار کرد: ثبت سفارش خودرو متوقف نشده است اما ما به نمایندگی‌هایی که از خود کمپانی اقدام به واردات نمی‌کنند بلکه کشور ثالث را برای واردات انتخاب می‌کنند، اجازه واردات نمی‌دهیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به سوالی در خصوص اختلافات آماری گمرک ایران و چین درباره حجم تجارت دو کشور افزود: این اختلافات به قیمت پایه کالاها و عدم ثبت زمان ورود مربوط می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در سال گذشته ۱۱٫۲ میلیارد دلار از چین واردات انجام شده و حدود ۷٫۸ میلیارد دلار صادرات به چین صورت گرفته که این ارقام از بخش صادرات نفتی جدا است.

افخمی راد در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه تنها به دنبال واردات کالاهای باکیفیت از چین هستیم گفت: برای حفظ مناسبات اقتصادی بین ایران و چین باید سه کار عمده مدنظر قرار گیرد که عبارتند از سرمایه گذاری های مشترک و همکاری‌های بانکی، ارتقا کیفیت محصولات و خدمات چین و ایجاد و توسعه روابط کارگزاری و بانکی برای نقل و انتقال پول.

وی گفت: ۷ سند همکاری و تفاهم امروز میان بخش خصوصی و دولتی ایران و چین به امضا رسید تا براساس آن روابط اقتصادی و تجاری دو کشور افزایش یابد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *