پست وبلاگ

پیاده‌راه خیابان ولیعصر از ۵ به ۱۵ متر افزایش می‌یابد

طرح الزام شهرداری تهران برای ارائه لایحه احداث پیاده‌راه در مسیر غربی خیابان ولیعصر (عج) حد فاصل میدان ونک تا تقاطع بزرگراه شهیدچمران توسط کمیسیون معماری و شهرسازی شورا در جلسه امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تعریض پیاده‌راه خیابان ولیعصر از ۵ متر به ۱۵ متر به تصویب رسید.

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در جریان بررسی این طرح،‌ گفت: عمده ساختمان‌ها در محور خیابان ولیعصر برای ساختمان‌های دولتی هستند و عمدتاً برای تعریض پیاده‌رو باید از حیاط این سازمان‌ها استفاده کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت خیابان ولیعصر، تعریض پیاده‌رو در ضلع غربی محور حد فاصل میدان ونک تا بزرگراه شهیدچمران و همچنین در راستای تحقق اهداف برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران با هدف بهینه کردن تسهیلات دسترسی و استفاده عابران، معلولان و سالمندان بوده است. براساس این طرح شهرداری تهران مکلف است حداکثر تا مدت ۳ ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه، لایحه توسعه پیاده‌رو در مسیر غربی خیابان ولیعصر بدون تغییر در ابعاد محور سواره را به شورای شهر ارائه دهد.

احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون سلامت شورای شهر نیز با بیان اینکه از میدان راه‌آهن تا میدان تجریش ۱۸ کیلومتر مسافت است که ۶۰ هزار اصل درخت در آن کاشته شده، گفت: باید در طرح تعریض پیاده‌رو خیابان ولیعصر به سند میراث طبیعی توجه شود.

به گزارش تسنیم‌، در پایان طرح الزام شهرداری تهران برای ارائه لایحه احداث پیاده‌راه در مسیر غربی خیابان ولیعصر همراه با اصلاحاتی از جمله تاکید بر اولویت‌های برنامه پنجم، انجام طرح موضعی و توجه به سند میراث طبیعی، با اکثریت آرا به تصویب رسید.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *