پست وبلاگ

غیرفعال شدن قابلیت دریافت موجودی از طریق USSD

به گزارش اکوتو ؛ مدتی است که سرویس‌های پرداخت موبایلی حضور گسترده‌ای در ایران پیدا کرده‌اند و البته کاربران زیادی نیز به سمت آن‌ها رفته‌اند. چندی پیش بود که بانک مرکزی با کمک سیستم شاپرک محدودیت‌هایی بر روی پرداخت‌های موبایلی اعمال کرد و امروز رسما شاهد غیرفعال شدن قابلیت دریافت موجودی از طریق این سرویس‌ها که اصطلاحا USSD نامیده می‌شوند، هستیم.

 

حال با ورود به یکی از سیستم‌های پرداخت موبایلی (کد این سرویس‌ها اغلب با * شروع و با # به اتمام می‌رسند) و انتخاب گزینه دریافت موجودی، هشداری در این خصوص نمایش داده می‌شود که غیرفعال شدن این بخش را اعلام می‌دارد.

البته کاربران باید توجه کنند که همچنان قادر خواهند بود تا از طریق خدمات بانک‌ها وارد عمل شوند و کار‌های مختلف خود (حتی دریافت موجودی) را انجام دهند.

علاوه بر موارد مذکور، بنابر دستور بانک مرکزی پرداخت قبوض و خرید شارژ نیز از طریق USSDها با محدودیت‌هایی مواجه شده است که به شرح زیر هستند:

۱- از ۱۵ مهر تمام تراکنش‌های خرید از درگاه موبایل ممنوع است.
۲- روزانه تنها امکان خرید شارژ و یا پرداخت قبوض به ارزش ۲۰۰ هزار تومان وجود دارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *