پست وبلاگ

پروژه جدید مایکروسافت

به گزارش اکوتو ، مایکروسافت در حال مذاکره برای ایجاد یک ائتلاف کاری در راستای تکمیل و حتی رقابت با پروژه Loon گوگل و Internet.org فیسبوک برای ارائه اینترنت به شکل جهانی است.

نشریه ZDnet نوشت: شرکت مایکروسافت در راستای امور خیریه خود رقم ۷۵ هزار میلیارد دلار را به شرکت های غیر انتفاعی که هدف افزایش دسترسی به اینترنت در سطح جهانی را دنبال میکنند کمک میکند.

در پست وبلاگی «پل گارنت» از مقامات مایکروسافت گفته است که این شرکت با Mid-Atlantic Broadband Communities در حال مشارکت و همیاری است تا به این وسیله اقدام به توسعه شبکه فیبر نوری خود کند.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که با شرکت TV white space که از پهنای باند تلویزیونی برای انتقال سیگنال های WiFi در مسافت های دور بهره میگیرد، در حال همکاری است. این دو مورد جدای از موردی است که مایکروسافت در کنیا در حال همکاری با یک شرکت برای توسعه پوشش اینترنتی برای نواحی روستایی است.

پشت همه این تلاش های مایکروسافت، گوگل و فیسبوک، متصل کردن یک یا دو میلیارد کاربر بالقوه دیگر به اینترنت است. طرح فیسبوک بر این است که اینترنت را از طریق هواپیماهای بدون سرنشین که با انرژی خورشیدی کار میکنند و قادر به چند ماه متوالی پرواز بدون وقفه هستند، به مناطق مختلف دنیا برساند.

پروژه گوگل کاری مشابه را اما با استفاده از بالن ها انجام میدهد. کار فیسبوک و گوگل مکمل هم است اما جذابیت ماجرا در دنبال کردن این نکته است که کدام یک از آنها بیشتر موفق خواهند بود.

در حال حاضر اینترنت توسط ۴۶ درصد از مردم دنیا مورد استفاده قرار میگیرد که در حدود ۳ میلیارد نفر میشود. اما بخش اعظمی از کاربران اینترنت در اروپا و آمریکا قرار دارند. در مناطقی نظیر افریقا تنها ۲۸ درصد از جمعیت به اینترنت دسترسی دارند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *