پست وبلاگ

آیا توجیه مسؤلان صدا و سیمای استانی منطقی ست؟ – آقای رئیس! ما ماهواره نداریم

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ مسؤلین محترم صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی با استناد بر اینکه پوشش ندادن بازی های تراکتور در مسابقات جام حذفی طبق روال قبلی پیش رفته است سعی بر توجیه عدم پخش زنده مسابقه حساس بین دو تیم صبا و تراکتور داشته اند. اما سؤالی که اینجاست: آیا این روال قبلی بصورت یک قانون در آمده است؟ مگر نه اینکه رسالت یک رسانه تصویری بر نظر مخاطبان و بینندگان آن استوار است؟

تراکتور نتنها در استان آذربایجان شرقی بلکه در کل شمال غرب و حتی سایر مناطق کشور از پتانسیل بالایی برخوردار است و بدون شک بیش از ۹۰ درصد مخاطبان تلوزیون استانی، مشتاق پخش زنده تمامی بازی های تراکتور هستند. و اینکه اذهان داشتن بر این موضوع که شبکه استانی شبکه ورزشی نیست نباید ما را از این موضوع غافل کند که شبکه استانی اگرچه شبکه ورزشی نیست اما شبکه مردم این استان که می باشد!

شاید مسؤلین ما فراموش کرده اند که تنها مقام معتبر داخلی تراکتور در همین مسابقات حذفی بدست آمده است و اینکه قهرمان جام حذفی به طور مستقیم به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا خواهد کرد.

در پایان اشاره بر پخش بازی از شبکه استانی قم شده است اما ظاهراً مسؤلان ما فراموش کرده اند که گیرنده های دیجیتالی، فقط فرکانس کانال های محدود سراسری و استانی را دریافت می کنند. به نظر تبلیغ عدم استفاده از ماهواره و عدم جلب رضایت مخاطبان تلوزیون، نمی تواند در اقلیم یک منطق ساده همزمان بگنجد. ساده تر؛ آقای رئیس! ما ماهواره نداریم و چشممان تنها به کانال های سراسری و استانی دوخته شده است.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *