پست وبلاگ

گردشگری ترکیه ۵۰ درصد سقوط کرد

گاردین عنوان کرد که ترکیه فقط در هشت ماه گذشته شاهد ۶ حمله تروریستی مرگبار بود که آخرین آن ۱۹ مارچ گذشته در استانبول مهمترین شهر گردشگری این کشور رخ داد که به مرگ ۵ نفر انجامید درحالیکه یک حمله تروریستی دیگر با ۳۷ کشته را در آنکارا پشت سر گذاشته بود.

طبیعتاً این وضعیت امنیتی بر گردشگری ترکیه اثر مستقیم داشته است. در نتیجه آمار رزو جا در هتل‌ها خبر از کاهش شدید دارد چرا که توجه بیشتر گردشگران به دیگر مقصدهای گردشگری مدیترانه که تحت تاثیر تروریسم قرار نگرفته جلب شده است.

برخی موسسات تورگردانی و هواپیمایی تمرکز خود را بر مقصدهای مدیترانه در دیگر کشورها همانند اسپانیا قرار داده‌اند. این مسئله وضعیت صنعت گردشگری ترکیه را بدتر کرده است و حتی بدتر از آن سبب فرار سرمایه گذارانی شده است که اگر شرایط کنونی در ترکیه متوقف نشود بی‌تردید تمایلی به ادامه سرمایه گذاری در این کشور نخواهند داشت.

این همه فشار برای کشوری که پیشتر با تحریم روسیه یکی از بزرگ ترین بازارهای گردشگری خود مواجه شده بود دور از حد انتظار است.

طبق گزارش منتشر شده در ماه ژانویه گذشته مقامات گردشگری محلی درترکیه پیش بینی کرده بودند که ترکیه پس از تحریم روسیه بیش از ۴٫۵ میلیون گردشگر روس خود را از دست بدهد. این روند کاهش پس از ترورهای اخیر با کاهش فزاینده ای اثر منفی چشمگیری بر گردشگری ترکیه همراه بوده است.

از آنجایی که گردشگری ترکیه حدود ۱۱ درصد از GDP ترکیه را تامین می‌کند، اقتصاد این کشور نیز به‌شدت از شرایط کنونی آسیب دیده است. اثر منفی این شرایط احتمالا بر روی یک میلیون جمعیت این کشور که در گردشگری و بخش‌های وابسته به آن به کار مشغول هستند بیشتر خواهد بود.

هم اکنون شماری از هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و دیگر بخش‌های وابسته به صنایع گردشگری و مسافرتی به منظور به حداقل رساندن میزان خسارت‌ها در فهرست فروش قرار گرفتند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *