پست وبلاگ

ایجاد زمینه ورود تورهای گردشگری ترکیه به مشگین‌شهر

شهروز حیدری در جریان بازدید مدیران گردشگری کشور ترکیه از آثار باستانی و پل معلق مشگین‌شهر اظهار داشت: مدیران گردشگری کشور ترکیه قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری مشگین‌شهر را مثال زدنی توصیف کردند و مصمم هستند تا زمینه ورود تورهای گردشگری این کشور را به مقصد مشگین‌شهر فراهم کنند.

وی تصریح کرد: شهرت جهانی طولانی ترین پل معلق خاورمیانه در جلب و جذب سرمایه‌گذار و گردشگر به این شهر بسیار مهم و تأثیرگذار بوده تا جایی که ۲۰ نفر از مدیران گردشگری ترکیه برای بازدید از این پل به این شهر آمدند و جاذبه پل معلق مشگین شهر سبب تبلیغ آبگرم ها و آثار باستانی این شهرستان نیز می‌شود.

حیدری با اشاره به جاذبه های تاریخی و اماکن مذهبی بیان کرد: مدیران گردشگری ترکیه از بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر به عنوان آثار تاریخی مذهبی مهم در مرکز شهر هم بازدید کردند و استقبال خوبی از اماکن گردشگری داشتند.

وی افزود: شهرستان مشگین‌شهر با برخورداری از دامنه سرسبز سبلان، اماکن طبیعی و مصنوعی، آبگرم‌های معدنی با خاصیت درمانی و برخورداری از طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه مستعد پذیرش توریست هست و در این زمینه باید برنامه ریزی‌های دقیقی را اعمال کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی مشگین‌شهر اظهار کرد: در صدد هستیم جهت هماهنگی ورود و خروج تورهای گردشگری از ترکیه به ایران و از ایران به ترکیه با مدیران گردشگری کشور ترکیه همکاری‌های لازم را داشته باشیم تا شاهد رونق صنعت گردشگری در کشور و مخصوصا استان اردبیل و مشگین‌شهر باشیم.

مدیران گردشگری کشور ترکیه با اشاره به سازه مهندسی پل معلق اعلام کردند که طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه به عنوان برند گردشگری کشور ایران نه تنها در خاورمیانه بلکه سند افتخاری برای کشور ایران در سراسر دنیاست چرا که از دانش بومی برخوردار است.

مدیران دفاتر گردشگری ترکیه آثار باستانی و گردشگری استان اردبیل را فاخر خوانده و گفتند: استان اردبیل به دلیل برخورداری از اماکن گردشگری تاریخی و مدرن همچون پل معلق و سایر اماکن گردشگری طبیعی و تاریخی برای ورود گردشگران خارجی بسیار مناسب است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *