پست وبلاگ

بازی حیاتی در مشهد/شاگردان قلعه نویی در فکر بازگشت به جمع مدعیان

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که هفته قبل با شکست تیم الهلال عربستان در دوحه قطر توانست برای نخستین بار در تاریخ خود به مرحله دوم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا راه یابد و صدر نشین گروه سوم شود، فردا در مشهد مقابل تیم سیاه جامگان صف آرایی خواهد کرد. بازی که برای هر دو تیم حائز اهمیت بوده و بی شک بر جذابیت های این بازی خواهد افزود.

تیم تراکتورسازی که در رقابتهای لیگ برتر با کسب ۴۲ امتیاز در رده چهارم جدول ایستاده و امید های فراوانی دارد تا با برد در این مسابقه و ۳ دیدار باقی مانده لیگ، اختلاف خود با تیم های بالانشین را کاهش داده و برای کسب سهمیه آسیایی فصل بعد و حتی قهرمانی امیدوار ترشود. اتفاقی که می تواند هواداران پرشور آذربایجان را برای حمایت حداکثری در بازی های آینده این تیم تشویق کرده و بار دیگر تب و تاب قهرمانی را در آذربایجان زنده کند.

تیم سیاه جامگان نیز در پایان هفته بیست و ششم رقابتها با کسب ۲۱ امتیاز در رده پانزدهم این رقابتها قرار گرفته است و با توجه به اختلاف اندک با دو تیم بالایی خود، امیدوار است با کسب پیروزی در این دیدار خانگی از قعر جدول رقابتها رهایی یافته و فصل بعد نیز در میان تیم های لیگ برتری باقی بماند. اتفاقی که باعث شده رقابت در صدر و قعر جدول به اوج خود رسیده و هیچ یک از تیم های پایین جدولی دوست ندارند بار دیگر به لیگ دست اول رقابتها سقوط کنند. البته تیم استقلال اهواز با شکست دیروز خود مقابل تیم پرسپولیس با ۱۳ امتیاز سقوط خود به لیگ دسته اول مسجل نمود و بازی های آینده این تیم تشریفاتی محسوب می شود.

تراکتورسازان در حالی پا در بازی فردا خواهند گذاشت که  تیم های مدعی و بالانشین جدول در رقابتهای این هفته نتایج خوبی کسب کرده اند و این تیم باید برای اینکه از قافله عقب نماند، نیاز مبرم به ۳ امتیاز بازی فردا خواهد داشت. در بین تیم های مدعی دیروز تیم های پرسپولیس و استقلال تهران حریف های خود را شکست دادند و تیم استقلال خوزستان نیز در مقابل تیم گسترش فولاد تبریز به تساوی بدون گل دست یافت.

با این نتایج تیم پرسپولیس با ۵۱ امتیاز در صدر جدول لیگ باقی اند و تیم های استقلال تهران و استقلال خوزستان با امتیاز ۴۸ امتیاز و تفاضل گل برتر تهرانی ها در رده های بعدی قرار گرفته اند. رده چهارم و پنجم جدول نیز به دو تیم تراکتور و نفت تهران اختصاص دارد. این دو تیم با کسب ۴۲ امتیاز و یک بازی کمتر و تفاضل گل برتر تبریزی ها، رقابت تنگاتنگی را با شاگردان منصوریان  تجربه می کند.

شایان ذکر است دیدار تیم های تراکتور و سیاه جامگان در چهارچوب هفته بیست و هفتم رقابتها فردا یکشنبه ۵ اردیبهشت از ساعت ۱۷:۳۰ برگزار خواهد شد. تراکتوری ها در صورت برد در این مسابقه می توانند منتظر لغزش تیم نفت تهران که  رقابت سختی با طلایی پوشان اصفهانی خواهد داشت، باشند.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *