پست وبلاگ

تراکتور ۸ – ۳ پرسپولیس؛ برتری قاطع تراکتوری ها پس از بازگشت

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ دو تیم پس از بازگشت دوباره تراکتور به لیگ برتر تاکنون ۱۲ بار به مصاف همدیگر رفته اند تا قبل از آن که پرسپولیس غالباً با بازیکنان ساخته و پرداخته تراکتور جزو مدعی های همیشگی لیگ بوده، برتری محسوسی نسبت به تراکتور داشته است. اما پس از بازگشت پرقدرت تراکتور به سطح اول فوتبال کشور، این تیم ۸ بار برابر تیم تراکتورسازی طعم شکست را چشیده است این در حالی ست که تنها ۳ بار توانسته تراکتورسازی را شکست دهد که البته هر سه برد پرسپولیس با حداقل اختلاف بدست آمده است. یک بازی دو تیم نیز به تساوی منجر شده است.

بازیکنان بزرگی نظیر کریم باقری، اسماعیل هلالی، علی باغمیشه، عباس آقایی و یونس باهنر که جزو محصولات تراکتورسازی بوده به پرسپولیس منتقل شده اند. در مقابل بزرگترین پرسپولیسی که به تراکتورسازی پیوسته، علی کریمی بوده که اتفاقاً با پیراهن همین تیم تراکتورسازی از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

تراکتورسازی در ۴ فصل اخیر جزو اصلی ترین مدعیان کسب مقام قهرمانی بوده است و این فصل برای چهارمین سال متوالی در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا خواهد کرد. این در حالیست که پرسپولیس در این ۴ فصل اوضاع چندان خوشایندی در لیگ نداشته و تنها یک بار مجوز حضور در لیگ قهرمانان اسیا را کسب کرده است.

حدس نتیجه پانزدهمین تقابل دو تیم در لیگ برتر برخلاف سال های اخیر غیر قابل پیش بینی ست چرا که تراکتور نیز پس از مدت ها در نیمه پایینی جدول جا خوش کرده است. به نظر این بار نتیجه تساوی دو تیم قابل پیش بینی ست مگر آنکه هواداران تراکتور با حضور دوباره در استادیوم شرایط را تغییر دهند.

شایان ذکر است که پرسپولیس نیز همانند سپاهان و استقلال طعم شکست سنگین ۴ بر ۱ را از تراکتوری ها چشیده است. هرچند پرسپولیس نیز در فصل ۷۰ در جام آزادگان شکست مشابه را بر تراکتور تحمیل کرده است.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *