پست وبلاگ

هوادار به حمایت از تراکتور و تونی می آید؟

شاید همین هوادار فراموش کرده است که روزگاری به قدرت حضورش با تیمی پر از بازیکنان گمنام و لیگ یکی دمار از روزگار همه حریفان در می آورد! جمعه پیش رو، چه از نظر رویارویی با حریف سنتی و چه از نظر اوضاع وخیم در جدول حساسیت فوق العاده ای برای تراکتور دارد.

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ آمارها اگرچه خبر از کم شدن تعداد هوادار در استادیوم یادگار امام(ره) میدهد اما تراکتوری ها نشان داده اند در هر فصل و در هر زمان که نیاز باشد بیکباره استادیوم بزرگ یادگار را پر کرده اند. آنها گاهی به نشانه اعتراض، استادیوم را خالی گذارده اند و گاهی به همین نشانه، استادیوم را در حالت انفجار قرار داده اند. اینکه کدامین شیوه بیشترین تأثیر گذاری را در طلب خواسته هایشان داشته نیازمند یک تحقیق و قضاوت است، قضاوتی که با مرور اوراق تاریخ میسر می شود.

جای خالی آن ۷۱۵۰۰ نفر!

هواداران تراکتور بارها نشان داده اند که فارغ از نتیجه بدست آمده پشتیبان و حامی تیم خود هستند آنها در بازی پایانی و تشریفاتی لیگ قهرمانان آسیا به نشانه اعتراض و اعتصاب از حضور در استادیوم امتناع می ورزند و همین تصمیم زمینه اخراج تونی را فراهم می کند. یادگار در بازی پایانی تنها ۵۰۰ هوادار در خود می بیند که این مسأله از زمان تأسیس این استادیوم بی سابقه بوده است.

بیش از ۱۱۰ هزار نفر در یک استادیوم ۷۲ هزار نفری!

چند سال قبل از آن، تراکتوری ها به نشانه اعتراض به نظرسنجی مشهور یک برنامه ورزشی تصمیم به خلق یک حماسه می کنند، اگرچه استادیوم در تمامی بازی های آن فصل تراکتور پر میشد و جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر گرداگرد یکدیگر جمع می شدند تا به حمایت تیم محبوب خود بپردازند اما در بازی مشهور تراکتور و فجر سپاسی، یادگار شاهد حضور جمعیتی بالغ بر ۸۰ درصد از ظرفیت خود بود. و پلاکارد هایی که حاوی نوشته هایی نظیر: “حقیقت روی سکوهاست” روزی پرمعنا را برای ورزش کشور رقم زد.

۱۳۰ هزار نفر، رکورد حضور تماشاگر در تاریخ لیگ را شکست

بازی مشهور تراکتور و سپاهان جمعیتی بالای ۱۳۰ هزار نفر را به استادیوم کشاند! جمعیتی کیپ تا کیپ در کنار هم که حتی راهروهای یادگار را نیز تسخیر کرده بودند. نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از آنها به هرنحوی در سکوها برای خود جایی به اندازه سر سوزنی دست و پا کردند و مابقی در محوطه بزرگ استادیوم ایستاده به تماشای بازی پرداختند. اما این همه ماجرا نبود چرا که چیزی در حدود ۳۵ هزار نفر نتوانستند حتی وارد محوطه استادیوم شوند شماری از آنها از روی تپه های مشرف به یادگار به تماشای بازی پرداختند و برخی از آنها به ناچار راه خانه را در پیش گرفتند.

جمعه حساس پیش رو

هوادار، هر اندازه که به نشانه اعتراض خود را از حضور در استادیوم محروم کند به نظر بر مشکلات تراکتور روز به روز افزوده خواهد شد. شاید همین هوادار فراموش کرده است که روزگاری به قدرت حضورش با تیمی پر از بازیکنان گمنام و لیگ یکی دمار از روزگار همه حریفان در می آورد!

جمعه پیش رو، چه از نظر رویارویی با حریف سنتی و چه از نظر اوضاع وخیم در جدول حساسیت فوق العاده ای برای تراکتور دارد. این بازی می تواند یک سکوی پرتاب بزرگ برای تراکتور باشد. از همه مهمتر، هوادار یا تونی را میخواهد و یا نمیخواهد به نظر نباید با عدم حضور در استادیوم این تصمیم گیری سرنوشت ساز را به دیگران بسپارد. اگر جمعه، شمار سکوهای خالی بر سکوهای پر غالب آید شاید تاریخ تلخ برای همین هواداران دوباره رقم خورد.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *