پست وبلاگ

۴موقعیت، ۲گل؛ وقتی که فوتبال روی خوشش را برای تراکتوری ها نشان داد

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ امروز از رقابتهای جام حذفی فوتبال ایران تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز  از ساعت ۱۵ در ورزشگاه دستگردی تهران مقابل تیم سایپا به میدان رفت که در نهایت این شاگردان تونی اولویرا بودند که ۲-۱ بر تیم میزبان غلبه کرده و به مرحله نیمه نهایی  صعود کردند تا فقط دو گام دیگر برای تکرار قهرمانی در جام حذفی فاصله داشته باشند.

گل های این بازی را حمزه یونس (دقیقه ۸) و شاهین ثاقبی (دقیقه ۶۶) برای تیم میهمان و علی زینالی (دقیقه ۳۴) برای تیم میزبان به ثمر رساندند.

این دیدار تداعی بازی دو هفته پیش دو تیم در رقابتهای لیگ برتر بود که در این بازی تراکتورسازان توانستند در ورزشگاه یادگار امام تبریز تیم سایپا را با نتیجه ۲-۰ شکست دهند.

بیژن حیدری، داور این دیدار ۷ بار دست به جیب شد که سهم بازیکنان تراکتور ۳ کارت زرد و سهم بازیکنان سایپا ۴ کارت زرد بود. حمزه یونس، کارلوس کاروسو و محمدرضا اخباری اسامی اخطاری های تراکتور و سجاد مشکل پور، غلامرضا رضایی، جواد نکونام و رضا نوروزی اسامی اخطاری های سایپا بودند.

در ورزشگاه دستگردی تهران نزدیک به هزار نفر از هواداران پرشور تراکتور حضور داشتند و در پیروزی تیم محبوبشان نقش موثری را ایفا کردند. پرشورها در این بازی بیشتر به تشویق بازیکنان و مربی تیمشان پرداختند و در دقایقی از بازی به دلیل بازی پر برخوردی که از طرف دو تیم ارائه می شد، نسبت به بازیکنان تیم حریف و داور مسابقه شعار هایی را سر دادند. شعار علیه فدراسیون فوتبال نیز بخشی از اعتراض های هواداران را تشکیل داده که به نظر می رسد به دلیل انتخاب های ناشایست کمیته داوران برای بازی های تراکتور و همزمانی بازی های تیم تراکتور و گسترش باشد.

موقعیت های حساس بازی

دقیقه ۸: روی کرنری که حمزه یونس برای تیم گرفت، سروش رفیعی مسئولیت زدن ضربه کرنر را بر عهده گرفته و با سانتری زیبا حمزه یونس را که مدافعی را برای پوشش خود نمی دید صاحب موقعیت کرد که ضربه سر وی با برخورد توپ به ابراهیم صادقی روانه دروازه سایپا شد. (نتیجه: ۱-۰ به نفع تراکتورسازی)

دقیقه ۳۴: در داخل محوطه جریمه تراکتوری ها، غلامرضا رضایی صاحب توپ شد و ضربه محکم این بازیکن را اخباری به زیبایی مهر کرده و در ادامه در ریواندر علی زینالی  گوشه دروازه اخباری را نشان گرفت و تلاش علی حمودی، کاپیتان اول تیم برای دفع توپ میسر نشد تا  بازی به تساوی بکشد. (نتیجه: ۱-۱ )

دقیقه ۳ + ۴۵: روی یک ضربه کرنر برای تیم سایپا ایوبی صاحب توپ شد ولی ضربه این بازیکن در خارج از چهارچوب دروازه بود.

دقیقه ۵۳: روی سانتر سروش رفیعی از گوشه سمت چپ، باز حمزه یونس صاحب توپ شد ولی ضربه سر این بازیکن به شکل خطرناک از کنار دروازه زلاتکو به بیرون رفت.

دقیقه ۵۷: بازیکنان سایپا روی یک سانتر صاحب موقعیت شدند ولی اخباری مانع از ضربه سر مهاجمان سایپا شده و توپ را مهار کرد.

دقیقه ۵۸: شوت سر ضرب نکونام از بالای دروازه تراکتور بیرون رفت.

دقیقه۶۶: روی پاس بلند بختیار رحمانی، شاهین ثاقبی صاحب توپ شد و وی با فرار زیبا و همکاری دو جانبه با سزار در داخل محوطه جریمه سایپا صاحب توپ شد تا با یک ضربه ی نوک پای زیبا دروازه زلاتکو را باز کند. (نتیجه: ۲-۱ به نفع تراکتورسازی)

دقیقه ۷۳: ثاقبی که با زدن گل روحیه ی مضاعفی کسب کرده بود از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت کرد که با واکنش عالی دروازه بان سایپا روبرو شد.

دقیقه ۲ + ۹۲: ضربه سر نکونام به شکل خطرناک و با دخالت مدافعان تراکتور به کرنر زده شد.

دقیقه ۳ + ۹۰: با اشتباه هافبک های تراکتور در دفع توپ، بازیکنان سایپا صاحب موقعیت شدند که این ضربه از بالای دروازه اخباری بیرون رفت تا این بازی حساس با برتری تراکتورسازی و حذف شاگردان مجید جلالی از گردونه رقابتهای جام حذفی این فصل پایان پذیرد.

بازیکنان تیم سایپا:

اکوتو

زلاتکو،مجید ایوبی،سجاد مشکل پور،حامد شیری،روزبه شاه علی دوست؛،جواد نکونام،علی زینالی(٨٨ مسعود ابراهیم زاده)،ابراهیم صادقی، ،ابراهیم شکوری،مهدی ترابی،غلامرضا رضایی
سرمربی: مجید جلالی

بازیکنان تیم تراکتور سازی:

اکوتو

محمد رضا اخباری،شجاع‌خلیل‌زاده(میرهانی هاشمی ۲۷)، کارلوس،علی حمودی،شاهین ثاقبی (٨٥ سامان نریمان جهان)،سعید آقایی،بختیار رحمانی،سزار دوس سانتوز،احمد عبدالله زاده،سروش رفیعی،حمزه یونس

سرمربی: تونی اولیویرا

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *