پست وبلاگ

میان بر آسیا

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو ؛ تراکتور برای چهارمین فصل متوالی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شرکت خواهد کرد. تراکتورسازان در سه دوره متوالی هرگز نتوانسته اند از گروه خود صعود کنند اما حضور چهار دوره پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا دستآوردی نیست که بسادگی بتوان از کنار آن گذشت. آنها سه فصل از این چهار فصل، بعنوان اصلی ترین مدعی قهرمانی لیگ برتر بوده اند که در پایان با اختلاف امتیازی ۲ و ۱ جام را تقدیم استقلال و سپاهان کرده اند تا سه دوره، بعنوان نایب قهرمان لیگ برتر، سومین سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا لقب بگیرند. در فصلی که نتوانستند به جایگاهی بهتر از رده ششم برسند با تدبیر همین تونی اولیویرا که در اواخر فصل سکان هدایت تیم را از جلالی بازپس گرفت جام قهرمانی حذفی را بالای سر بردند تا علی الرغم نتایج ضعیفشان در لیگ، دومین سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشند.

حالا تراکتور در وضعیت مشابهی قرار گرفته است و به نظر می رسد حساب ویژه ای روی جام حذفی باز کرده باشد. قرعه آنها در این فصل به مراتب سخت تر از فصل قبل است. فصل قبل که تا فینال، حریف چندان قدری را پیش رو نداشتند ناباورانه با خطیبی در تبریز به پدیده باختند تا از گردونه مسابقات حذف شوند.

تراکتورسازی روز یکشنبه همین هفته مصاف سختی با صبا در قم خواهد داشت. چنانچه بتواند از سد این تیم سخت کوش عبور کند به احتمال قوی در دور بعدی با سایپا روبرو خواهد شد. و در مرحله نیمه نهایی اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد باید به مصاف یکی از سه تیم استقلال تهران، فولاد خوزستان و یا نفت تهران بروند تا در فینال، حریف احتمالی سپاهان، ذوب آهن و یا پرسپولیس باشند.

جام حذفی هر اندازه که راه میان بر ِ کسب سهمیه آسیا باشد به همان اندازه خطرناک است. چرا که با یک اتفاق و یا یک اشتباه تیم از گردونه مسابقات حذف خواهد شد.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *