پست وبلاگ

تقویت حوزه گردشگری موجب عدم اتکا به اقتصاد نفتی می‌شود

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم اتکا به اقتصاد نفتی گفت: تقویت حوزه گردشگری موجب عدم اتکا به اقتصاد نفتی می‌شود.

حسن ارگی در پنجمین نشست تخصصی فرمانداران، شهرداران و روسای میراث فرهنگی شهرهای نمونه گردشگری کشور اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در برنامه ششم توسعه در خصوص توسعه گردشگری توجه اساسی کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور دستیابی به ۲۰ میلیون گردشگر در سال امری ممکن است اما همتی والا و تلاش مضاعف مسئولان امر را می‌طلبد.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر گردشگری را صنعتی پول‌ساز دانست و خاطرنشان کرد: شهرهای گردشگری نه‌تنها خود را محدود به جذب سرمایه ریالی نمی‌کنند بلکه باید به دنبال ارزآوری باشند.

ارگی تصریح کرد: با عنایت به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص عدم اتکا به اقتصاد نفتی راه عبور از این شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل در حوزه گردشگری است.

وی با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی در این حوزه از سوی مسئولان شهرهای نمونه گردشگری افزود: راه بهره‌گیری از حمایت‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور توجه به برنامه ششم و توجه به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور است.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر همچنین با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری بخش شهمیرزاد در این شهرستان، کوچه‌باغ‌های شهمیرزاد، آب‌ و هوای مطلوب و ییلاقی آن، بزرگ‌ترین باغ گردوی جهان، ایل عشایر با طولانی‌ترین مسیر کوچ، فرش خودرنگ بافت عشایر و کوچه‌باغ‌های انار درجزین را جمله جذابیت‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان اعلام کرد.

ارگی تصریح کرد: تفاوت دمای ۱۵ تا ۲۰ درجه این منطقه با مرکز استان در کنار کویر بنا به اذعان گردشگران خارجی بر ارزش سفر به این خطه افزوده است.

وی با دعوت از گردشگران به این منطقه زیبای استان سمنان گفت: به‌طور یقین بسترسازی مدیران و همراهی و مشارکت بخش خصوصی و مردم‌به‌دور از هرگونه حواشی راهگشا خواهد بود.

فرماندار شهرستان مهدی‌شهر رفع مشکلات گردشگری را نیازمند نگاه جامع به‌تمامی حوزه‌ها برای توسعه زیرساخت‌های این بخش دانست و گفت: همگرایی راه برون‌رفت از مشکلات حوزه گردشگری است./ تسنیم

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *