پست وبلاگ

توسعه «توریسم مذهبی» در زنجان مورد توجه قرار گیرد

محمدجواد غم‌پرور امروز در نخستین جلسه ستاد محرم شهرستان زنجان با اشاره به افزایش سالیانه حضور مسافران داخلی و خارجی در عزاداری هشتم محرم مسجد حسینیه اعظم اظهار داشت: مسئولان ذیربط باید زمینه‌های لازم به منظور ارائه خدمات مطلوب و شایسته به عزاداران میلیونی مسجد حسینیه اعظم را فراهم کنند.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی‌های مدون و حساب شده توسط دستگاه‌های ذیربط با توجه به افزایش حجم مسافرت‌های داخلی و خارجی به مرکز استان زنجان تصریح کرد: برای اداره مطلوب عزاداری مسجد حسینیه اعظم ضروری است تا کارگروه روز هشتم محرم در زنجان تشکیل شود.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان ابراز کرد: هتل‌های شهر زنجان به منظور جذب گردشگر در اسکان مسافران تخفیف‌های ۳۰ تا ۴۰ درصدی ارائه دهند.

وی با تاکید بر لزوم فعالیت واحدهای صنفی شهر زنجان عنوان کرد: متاسفانه تعطیلی برخی از واحدهای صنفی مسافران را در تامین موادغذایی با مشکل مواجه می‌کند که مسئولان ذیربط باید نسبت به فعالیت کردن مغازه‌ها و فروشگاه‌ها  در ماه محرم اقدامات عملی انجام دهند.

غم‌پرور با اشاره به حضور ۲۰ میلیونی زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) در کربلا خاطرنشان کرد: اسکان این حجم از زائران در هتل‌های کربلا امکان‌پذیر نیست و اهالی این شهر با آغوشی باز پذیرای عزاداران حسینی هستند که امیدواریم مردم زنجان با الگو گرفتن از اهالی کربلا مسئولان ذیربط را در اسکان مسافران یاری کنند.

یوسف بوئینی، مسئول دفتر ستاد عتبات عالیات استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های این دستگاه اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات به زائران امام حسین(ع) ستاد عتبات عالیات استان زنجان در نظر دارد تا در مرز مهران ایستگاه نانوایی برپا کند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی ستاد عتبات عالیات استان زنجان در یاری بخشیدن به موکبان عزاداری خاطرنشان کرد: در اربعین موکبان عزاداری که قصد برگزاری مراسم در کربلا را دارند می‌توانند نسبت به انتقال وسائل و امکانات موردنیاز خود در ستاد عتبات عالیات استان حضور یافته و با این دستگاه تفاهم‌نامه‌ای را امضا کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *