پست وبلاگ

جشنواره گردشگری ایل سنگسری (مهدی شهر ) ملی شود

اکوتو ؛ منصور بیرقی صبح امروز در نشست خبری آغاز دوازدهمین دوره برگزاری جشنواره ایل سنگسری در عمارت خیل خان مهدی‌شهر اظهار داشت: جشنواره ایل سنگسر یک جشنواره بزرگ و گسترده بوده که برنامه‌های متعددی در آن اجرا می‌شود.

وی با اشاره به وجود برنامه‌های مختلف در این جشنواره گفت: جشنواره گردشگری ایل سنگسری ازنظر تعداد و تنوع برنامه به‌اندازه چندین جشنواره است و این‌یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است.

دبیر دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری افتتاحیه این جشنواره را روز ۲۴ شهریورماه عنوان کرد و افزود: این جشنواره به مدت سه روز و باهدف معرفی ایل بزرگ عشایر سنگسر برگزار می‌شود.

بیرقی بابیان اینکه هرسال این جشنواره با محوریت یکی از پتانسیل‌های ایل بزرگ عشایر سنگسر برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: سال گذشته جشنواره با محوریت کوچ بهاره این ایل برگزار شد.

وی بابیان اینکه جشنواره امسال با محور نان و لبنیات برگزارمی‌شود تصریح کرد: محصولات لبنی و نان عشایر ایل سنگسر از تنوع زیادی برخوردار است و به‌این‌علت جشنواره امسال با این محور برگزار می‌شود.

دبیر دوازدهمین جشنواره گردشگری ایل سنگسری با اشاره به برخی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ایل بزرگ سنگسر گفت: این ایل حدود ۳۷ نوع نان و ۷۲ نوع لبنیات را تهیه می‌کنند.

بیرقی با اشاره به برخی اهداف برگزاری این جشنواره گفت: معرفی ایل بزرگ عشایر سنگسر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین ایل عشایر کشور یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره بوده و دستیابی به روحیه مشارکت نیز از دیگر پیامدهای برگزاری این جشنواره بزرگ است./ تسنیم

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *