پست وبلاگ

گردشگری “سخت” در کشور متولی ندارد

در نشست هم اندیشی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که نمایندگان نهادهای متعدد حضور داشتند با ارائه پیشنهاد و نظرات خود به چالش‌ها و فرصت‌های خدمات سفر در نوروز پرداختند.

در این رابطه حامد سجادی – مدیر امور پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز عنوان کرد: در بخش امداد و نجات بعد از پذیرش برجام بحث گردشگری بسیار مطرح شده است ولی از آن طرف با حوادث جدیدی نیز مواجه هستیم، مثلاً در این حوزه‌ها مقوله ای داریم به نام محیط های دشوار و سخت مانند کویر، غارنوردی و ارتفاع که متاسفانه در سطح کشور متولی مشخصی برای آنها نداریم.

سجادی ادامه داد: شاید هلال احمر از نظر مولفه‌های انسانی برای حفظ جان افراد ورود کند ولی از نظر قانونی وظیفه ای بر عهده ندارد و معلوم نیست مسئولیت اصلی این مکانها و گردشگری سخت با چه نهادی است.

مدیر امور پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره اقدامات جوانان هلال احمر در نوروز نیز بیان داشت: در سازمان جوانان نیز بروشورهای پیشگیری از خطرات سفر و نقشه راه در اختیار مسافران به همراه دیگر خدمات سفر ارائه می‌شود.

تشکیل کمیته رسانه ای برای نوروز

در این رابطه پوریا سوری – مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به پیشنهادی برای نوروز ۹۶ جهت تشکیل کمیته رسانه ای اظهار داشت: این کمیته رسانه ای فرهنگ سازی و دغدغه‌های گردشگری را پوشش دهد و برای حفظ میراث فرهنگی و محیط زیست تاثیر گزار باشد و در اخبار خود این توصیه‌ها به همراه راهنمایی نقاط مختلف گردشگری را معرفی کند.

وی با اشاره به استفاده از پتانسیل‌های شبکه‌های مخابراتی برای دریافت خدمات و ارائه راهنمایی سفر به مسافران ادامه داد: همچنین شعارهای سفر و خدمات در تبلیغات محترمانه‌تر شود مثلا در اتوبوس‌ها شعار‌ها اصلاح شود.

همچنین در این نشست معاون گردشگری میراث فرهنگی نیز با اشاره به اینکه نوروز امسال با هیچ مناسبت مذهبی همراه نشده است و به مردم و گروه‌های مختلف می‌توانند به صورت یکپارچه برنامه ریزی و مدیریت سفر کنند، از تلاش برای ارائه خدمات متفاوت در نوروز ۹۶ خبر داد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *