پست وبلاگ

گردشگران به دریا نروند

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه گردشگران طی روزهای آینده برای شنا و تفرج به دریا نروند، نسبت به افزایش شدت باد در سواحل مازندران هشدار داد.

 نوربخش داداشی اظهار داشت: به اطلاع فعالان در دریای خزر می‌رساند که بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و دریایی،‌ از صبح جمعه هشتم مرداد ۹۵ به تدریج شاهد افزایش شدت وزش باد ابتدا در سواحل آستارا و سواحل غربی مازندران خواهیم بود.

وی افزود: به تدریج سواحل مرکزی و شرقی استان را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. پیامد آن دریا مواج خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: پیش‌بینی می‌شود که سرعت وزش باد شدید در مناطق دور از سواحل غربی خزر جنوبی، تا ۲۰ متر بر ثانیه و در سواحل شرقی تا ۱۵ متر بر ثانیه برسد. جهت وزش باد نیز غالباً شمال غربی خواهد بود.

داداشی گفت: بیشینه ارتفاع موج در مناطق دور از سواحل غربی خزر جنوبی به بیش از ۳ متر و در مناطق نزدیک به ساحل به بیش از ۲ متر خواهد رسید.

وی افزود: این شرایط در حالی اتفاق می‌افتد که اوضاع جوی در این مدت نیمه ابری تا ابری گاهی با رگبار باران پیش‌بینی شده است./تسنیم

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *