پست وبلاگ

سه دفتر جذب گردشگر ایران در چین ایجاد می شود

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی در مصاحبه با شبکه بین المللی cctv چین گفت: تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، سه دفتر جذب گردشگر جمهوری اسلامی ایران در چین ایجاد می شود.
مسعود سلطانی فر در مصاحبه با شبکه بین المللی CCTV چین افزود: ایران یک کشور امن در یک منطقه ناامن است و با وجود جاذبه های بسیار متنوع تاریخی، فرهنگی، طبیعی، مذهبی و امکانات بهداشتی و سلامت، کشور ما در سال ۲۰۱۶ به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری دنیا، معرفی، توصیه و پیشنهاد شده است.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: با توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید در گسترش تعامل با کشورهای دنیا در ۲ سال گذشته شاهد روند رو به رشد گردشگران ورودی به ایران بوده ایم به طوری که سال گذشته رشد ورود گردشگران خارجی در دنیا ۴/۶ درصد، در اروپا ۳ درصد، در آسیا ۵ درصد و در ایران ۱۲ درصد بوده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: حدود هزار پروژه در حوزه گردشگری جمهوری اسلامی ایران در حال اجراست که بهره برداری از این پروژه ها آینده صنعت گردشگری را با رونق ویژه ای مواجه خواهد کرد.
سلطانی فر با بیان اینکه گردشگران چینی، بیشترین سهم از گردشگران دنیا را به خود اختصاص داده اند، افزود: سهم ایران از گردشگران چینی در حد قابل توجهی نیست، در حال حاضر کمتر از ۵۰ هزار نفر چینی به ایران سفر می کنند و این رقم باید به ۱ تا ۲ درصد از گردشگران این کشور افزایش یابد.
وی گفت: جذب و جلب گردشگران چینی نیازمند ایجاد زیرساختها و امکانات مناسب برای پذیرایی از این گردشگران است، افزایش رستورانهای چینی، مترجمان زبان چینی، هتل ها و امکانات مناسب از جمله زیرساختهای مورد نیاز ما در این بخش است، همچنین تسهیل صدور ویزا برای گردشگران دو کشور از مهمترین موضوعاتی است که باید در دستور کار قرار گیرد.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: گسترش ترددهای هوایی و حمل و نقل هوایی از دیگر مواردی است که در گسترش همکاری های گردشگری تاثیر بسزایی دارد، تعداد پروازها بین ایران و چین در حال حاضر مطلوب نیست و باید به چند برابر افزایش یابد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ملاقاتهای خود با مسئولین کشور چین، تصریح کرد: ایران می تواند به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مردم چین تبدیل شود چراکه اشتیاق بسیار زیادی در بین گردشگران و همچنین مسلمانان این کشور برای بازدید از ایران وجود دارد.
سلطانی فر در ادامه به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور چین به ایران اشاره کرد و افزود: با توجه به روابط استراتژیک ایران و چین، در صورت توافق طرفین، سند تفاهم بلند مدت بین دو کشور در این سفر به امضای روسای جمهور ایران و چین خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه، توسعه همکاری های گردشگری دو کشور به عنوان یکی از بندهای این تفاهم نامه پیشنهاد شده است، تاکید کرد: افزایش تعداد گردشگران بین دو کشور ایران و چین به ۱ تا ۱ و نیم میلیون نفر در مقطع زمانی ۱۰ ساله در این بند از تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته است.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: ایران و چین دارای سابقه تاریخی و تمدنی چند هزار ساله هستند و تعاملات و ارتباطات گسترده ای از گذشته بین دو کشور وجود داشته است، با توجه به این روابط دیرینه، زمینه همکاری مشترک در تمامی اعم از بخش اقتصادی، نفت و گاز، حمل و نقل و مسائل مربوط به توسعه شبکه های ارتباطی، گردشگری، همکاری های فرهنگی، موزه و موزه داری، مرمت آثار تاریخی، کاوش محوطه های باستانی و پژوهش در بخش میراث فرهنگی وجود دارد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بخش صنایع دستی از جمله مواردی است که دو کشور می توانند همکاری های ویژه ای با یکدیگر داشته باشند، چراکه ایران، هند و چین به عنوان سه ابرقدرت صنایع دستی در دنیا دارای توانمندی های قابل توجهی در این عرصه هستند.
سلطانی فر با اشاره به فعالیت های سازمان میراث فرهنگی برای افزایش همکاری ها در حوزه گردشگری با چین، تصریح کرد: تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، سه دفتر جذب گردشگر جمهوری اسلامی ایران در چین ایجاد می شود، این دفاتر جاذبه های گردشگری کشورمان را به گردشگران چین معرفی می کند و همچنین بسته های سفر را به مردم این کشور ارائه خواهد کرد.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، معاون رئیس جمهور با ابراز امیدواری نسبت به انجام اقدامات متقابل از سوی طرف چینی، یاداورشد: با ایجاد زیرساختهای مورد نیاز و تامین امکانات لازم، روند رو به رشد گردشگران دو کشور با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *