پست وبلاگ

رونق گردشگری در ژاپن دفاتر اداری را به هتل تبدیل کرده است

به گزارش اکوتو ، ژاپن یکی از کشورهایی است که در آسیا الزامات راحتی برای ارائه ویزا دارد و به کمک این قانون توانست رکورد ۱۳٫۴ میلیون بازدید کننده در سال ۲۰۱۴ را به ثبت برساند . دولت ژاپن قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ ، زمانی که توکیو میزبان بازی های المپیک است ، برای احیای سومین قطب بزرگ اقتصاد جهان ، ۲۰ میلیون بازدید کننده جذب کند .
این هجوم گردشگران در شرایطی است که در حال حاضر توکیو حدود ۱۰۰ هزار اتاق در هتل هایش دارد . اما با این حال طبق گزارش STR جهانی که شرکت تحقیقاتی صنعت هتل هاست ، تنها تعداد ۷۶۰۰ اتاق تا سه سال آینده رزرو شده است .
این روند کند رو به رشد به دلیل افزایش قیمت زمین ها و خانه های ژاپن اتفاق افتاده است . یک راه حل سریع : تبدیل ساختمان های اداری قدیمی به هتل هایی با اتاق های کوچک اما بسیار شیک که می تواند به ازای ۳۰ دلار در شب اجاره داده شود . کمتر از نیمی از نرخ یک هتل با اجاره ارزان .
یوکاری ساساکی ، مدیر ارشد توسعه املاک سانکی می گوید : ” تبدیل یک ساختمان اداری به هتل یک راهکار ایده آل برای پاسخ به نیاز فوری اتاق های هتل است . ساخت هتل در حال حاضر به دلیل بالا بودن هزینه ساخت و ساز بسیار خرج آور است . ”
سانکی می گوید یک واحد از شرکت فوجی مدیا که ۳۵ سال قدمت داشته است در ظرف کمتر از ۱٫۵ سال با هزینه ای بالغ بر ۸ میلیون دلار ، به هتل تبدیل شده است .
این هتل که گریدز نام دارد ، به ازای هر نفر برای یک شب ، مبلغ ۳۳۰۰ ین ( ۲۷ دلار ) دریافت می کند که این مبلغ برای اتاق های ویژه با تشک های تاتامی می تواند تا ۵۰۰۰ ین ( ۴۰ دلار ) افزایش داشته باشد .
این مبلغ در مقایسه با هتل های سطح پایین توکیو که ۱۱٫۷ درصد از هتل های این شهر را رقم می زنند و شبی ۹۵۰۰ ین دریافت می کنند ، بسیار کمتر است .
تیموهیکو ساوایاناگی مدیر عامل جونز لالاسال در توکیو می گوید : ” بازار این نوع هتل ها هنوز کوچک است اما پتانسیل رو به رشد بزرگی دارند که باعث می شود این هتل ها در همه ی شهر ها قوی تر شوند . اگر گردشگری هنوز هم پر رونق باشد ما باز هم هتل های جدید بازسازی می کنیم . “

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *