پست وبلاگ

توسعه نا متوازن گردشگری در نقاط مختلف کشور

به گزارش اکوتو ، «مرتضی رحمانی موحد» چهارشنبه شب در دومین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر سیستان و بلوچستان در زاهدان افزود: توسعه متوازن گردشگری در تمام نقاط کشور در دو سال اخیر از هدف های دولت تدبیر و امید است.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان مثلثی از کویر، ساحل و کوهستان با جاذبه های بکر است که پیشینه پنج هزار ساله دارد و تاکنون آن گونه که باید برای گردشگران معرفی نشده است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: اگر سیستان و بلوچستان در بستر گردشگری قرار گیرد گردشگران زیادی از کشورهای خارجی حضور در این نقطه از کشور را خواستارند.
رحمانی موحد ادامه داد: سالانه نزدیک به یک میلیارد و یکصد میلیون نفر در دنیا از حوزه طبیعت گردی و جاذبه های طبیعی استفاده می کنند و در این زمینه یک هزار و یکصد میلیارد دلار هزینه می شود.
وی بیان کرد: صنعت گردشگری ایران می تواند بخشی از جمعیت گردشگر دنیا را به سوی خود جذب کند زیرا از توانمندی های بالایی برخوردار است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره برنامه ریزی برای اجرای بهتر سفرهای نوروزی گفت: ستاد تسهیلات سفر با تصویب هیات دولت از دو سال قبل موضوعی قانونی شده است.
رحمانی موحد ادامه داد: دستگاه های مختلف در تمام مرکز استان ها و شهرستان ها با امکانات کامل آماده خدمات رسانی مطلوب به مسافرانند که این کار ارزشمندی به حساب می آید.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه پنج نفر از مسئولان این سازمان برای بررسی ظرفیت های گردشگری سیستان و بلوچستان چهارشنبه وارد زاهدان شدند.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هیات همراه پس از شرکت در برنامه های مختلف روز جمعه زاهدان را به مقصد تهران ترک خواهند کرد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *