پست وبلاگ

ناتالی تور اعزام گردشگر به ترکیه رامتوقف کرد

به گزارش اکوتو ، شرکت «ناتالی تور» روزسه شنبه دربیانیه ای اعلام کرد: شرکت «ناتالی تور» تصمیم گرفته درراستای اجرای دستور رییس جمهوری روسیه برای دفاع از شهروندان روس در برابر اعمال تبهکارانه، تورهای مسافرتی گردشگری به ترکیه را متوقف کند.
ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روزهشتم نوامبر دررابطه با توقف پروازهای مسافربری به مصر دستور ویژه ای را برای تامین امنیت شهروندان روس وجلوگیری ازسفر آنها به کشورهایی که خطر امنیتی برای اتباع روسیه وجود دارد را صادر کرد.
شرکت «ناتالی تور» در بیانیه خود گفته است که شعبه های این شرکت در قزاقستان، اوکراین و بلاروس هم تورهای مسافرتی به ترکیه را متوقف کردند.
«ناتالی تور» با ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه بزرگترین شرکت گردشگری روسیه است که در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۸۰۰ هزار گردشگر را به کشورهای مختلف اعزام کرد.
سالانه بیش از ۲ میلیون گردشگر روس به ترکیه سفر می کنند و این کشور در مکان نخست سفرهای گردشگری برای روسها قرار دارد.
در همین حال رییس سازمان فدرال گردشگری روسیه امروز اعلام کرد که در زمان حاضر حدود ۱۰ هزار گردشگر روس در ترکیه بسر می برند.
«اولگ سافونوف» به شرکت های گردشگری روسیه توصیه کرد که تورهای مسافرتی گردشگری به ترکیه ازجمله سفرهای از طریق کشورهای ثالث به این کشور را متوقف کنند.
وی افزود: سازمان فدرال گردشگری روسیه گزارش وزارت خارجه این کشور را برای توقف سفرهای گردشگری به ترکیه به دلیل وجود تهدید تروریسم در این کشور را دریافت کرده است.
جنگنده روسی «سوخو-۲۴» امروز در منطقه ای مرزی در سوریه در نزدیکی مرز با ترکیه سرنگون شد و به گفته «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه هواپیما با یک موشک هوا به هوا سرنگون شده است.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز با اعلام اینکه احتمال وقوع حمله تروریستی در ترکیه کمتر از مصر نیست از شهروندان روسی خواسته از سفر به این کشور خودداری کنند.
رئیس جمهوری روسیه نیز در واکنش به اقدام ترکیه در سرنگون کردن یک فروند جنگنده یگان ضد تروریستی روسی در سوریه گفت: این واقعه از چارچوب مبارزه عادی با تروریسم فراتر می رود و حادثه کنونی با ضربه ای ارتباط دارد که همدستان تروریست ها از پشت به ما زدند.
پوتین امروز (سه شنبه) در دیدار با «عبدالله دوم» پادشاه اردن در سوچی روسیه افزود: نظامیان ما فداکارانه در حال مبارزه با تروریسم هستند و من این حادثه را نمی توانم جز از پشت خنجر زدن توصیف کنم.
ترکیه با عنوان اینکه جنگنده روسی چندین بار حریم هوایی این کشور را نقض کرده، آن را ساقط کرده است.
براساس آخرین گزارش ها، مرگ یک خلبان جنگنده روسی تایید شده و هنوز درباره سرنوشت خلبان دوم هنوز خبری انتشار نیافته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *