پست وبلاگ

توس به محور گردشگری خراسان رضوی تبدیل شود

حسین زارع صفت اظهار داشت: مجموعه فرهنگی – تاریخی توس و آرامگاه فردوسی از اهمیت بالایی برخوردار است و تاکنون تصمیمات بسیار خوبی برای این منطقه از سوی این اداره کل و سازمان میراث فرهنگی کشور، اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه راه اندازی سایت الکترونیک فردوسی با هدف آشنایی هرچه بیشتر اقشار مختلف با فردوسی حکیم و معرفی منطقه فرهنگی – تاریخی توس یکی از اقدامات این سازمان است که بارگذاری و به روز رسانی این سایت هم اکنون در دستور کار قرار گرفته و به زودی شاهد به روز رسانی و فعالیت این پورتال هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی افزود: برنامه ریزی برای اهداء جایزه جهانی فردوسی یکی دیگر از اقدامات مهمی است که از سوی این سازمان در دست برنامه ریزی  و اجراست و در همین ارتباط کمیته ویژه ای در حال شکل گیری است و امیدواریم بتوان در ۲۵ اردیبشهت سال آینده همزمان با روز ملی فردوسی بتوان جایزه جهانی فردوسی را به فردوسی شناسان و فردوسی پژوهان اهداء کنیم.

به گفته زارع صفت، بهره گیری از ظرفیت‌های تشکل‌های خصوصی مرتبط با  فردوسی و شاهنامه، استفاده از ظرفیت‌های مردم بومی منطقه تاریخ توس، استفاده از نظرات نخبگان، بهره گیری از تجربیات فردوسی پژوهان و فردوسی شناسان و افزایش همکاری‌ها برای ساماندهی منتطقه تاریخی – فرهنگی توس و تبدیل توس به یک محور گردشگری مهمترین اقداماتی است که باید صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی جایگاه بی‌نظیری در سپهر ادب و شعر فارسی دارد و زبان فارسی مدیون فردوسی حکیم است لذا بر همه ما لازم است تا با برنامه ریزی‌های مناسب به معرفی هرچه بیشتر این شاعر و حکیم بلند آوازه ایران زمین کمک کنیم.

زارع صفت به منطقه تاریخی – فرهنگی توس اشاره کرد و افزود: توس این قابلیت را دارد تا به محور گردشگری تبدیل شود و در این رابطه برنامه ریزی هایی در سازمان میراث فرهنگی انجام شده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *