پست وبلاگ

آیا روز چهارشنبه پایانی بر خاطرات خوش هواداران با تونی خواهد بود؟/افتخاران مرد ۶۹ ساله سرخ ها

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم تراکتورسازی تبریز پس از حضور مجدد در لیگ برتر ۳ بار از یک مربی پرتقالی در راس کادرفنی خود استفاده کرد. مربی که به دلیل محبوبیت بیش از اندازه در بین هواداران، مدیرعامل های مختلف را مجاب کرد تا در زمان های مختلف دست به دامن این پیرمرد پرتقالی شوند.

تونی در حالی چهارمین فصل حضور خود در جمع پرشورها را تجربه می کند که در این مدت توانسته دوبار نائب قهرمانی لیگ برتر و یک بار جام قهرمانی رقابتهای حذفی را تقدیم هواداران کند. مربی که پس از عملکرد ناموفق هر یک از مربیان سابق تراکتور، نامش در بین هواداران زمزمه می شد و آنها خواستار حضور مجدد تونی می شدند. جلالی و خطیبی قربانیان این محبوبیت بیش از اندازه هواداران نسب به وی بودند.

آنتونیو ژوزه کونسِیسائو اولیوِیرا ملقب به تونی پس از هر دوره که از سرمربیگری تراکتور برکنار میشد، دیگر هیچ تیمی به سراغش نمی رفتند و خانه نشین می شد. وقتی که به افتخارات این سرمربی نگاهی میاندازیم متوجه کارنامه درخشانش در اروپا می شویم. مربیگری در تیم بنفیکای پرتقال و رسیدن به جام قهرمانی لیگ برتر آن کشور، راهیابی به مرحله پایانی جام باشگاه های اروپا با تیم بنفیکا، دستیار مربیان بزرگی مثل کارلوس کیروش و آرتور ژورژه و همراهی تیم ملی پرتقال در جام جهانی ۱۹۹۴، مربیگری در تیم بوردو فرنسه، قهرمانی در جام اینترتوتو، مربیگری تیم سویای اسپانیا، کمک مربی تیم ملی امارات در دوره مربیگری کی روش، مربیگری در تیم الاتفاق عربستان و مربیگری در تیم الاتحاد این کشور افتخارات این مربی پرتقالی می باشد.

اما فصل پانزدهم برای تونی زیاد خوش یمن نبود. وی که این فرصت را داشت تا برای نخستین بار تیم را آنطور که مورد علاقه اش است ببندد و بازیکنان با کیفیت زیادی که هر کدام در تیم هایشان ستاره حساب می شدند را جذب کرد. اما اوضاع وفق مراد این مرد ۶۹ ساله پیش نرفت. تونی که قول داده بود تا نتایج فصل گذشته لیگ برتر را جبران کرده و جام قهرمانی لیگ برترامسال را که تنها چند قدم فاصله داشت را تقدیم پرشورها کند، این فصل ضعیف ترین شروع تاریخ تیم تراکتورسازی را رقم زد تا نشان دهد دیگر تونی آن تونی سابق نیست.

مربی که فصول گذشته با دادن انگیزه باعث افزایش روحیه بازیکنان درون زمین می شد، این فصل آن شور و انگیزه قبلی را نداشت. تونی به هر بهانه ای عصبی می شد و در کنفرانس های پس از بازی با داد و فریاد پاسخ خبرنگارهای حاضر را می داد.

چیزی که مشخص است تیم تراکتور امسال بهترین تیم در سالهای حضور در لیگ برتر از لحاظ داشتن بازیکن حساب می شود. چیزی که کارشناسان فوتبال نیز به آن اعتراف کرده و معتقدند تونی گلچینی از ستاره ها را در اختیار دارد.  تونی که همیشه از نبود نیمکت قوی و نزدیک به بازیکنان اصلی گله می کرد، این فصل بهترین ها را در اختیار دارد که شاید گنجاندن آنها در ترکیب ۱۱ نفره کمی گیج کننده باشد. بازیکنانی مثل بختیار رحمانی، سروش رفیعی، سامان نریمان جهان، شاهین ثاقبی، شجاع خلیل زاده، علی حمودی و احمد عبدالله زاده بازیکنانی هستند که خیلی از تیم ها حسرت داشتن یکی از آنها را می خورند و بازیکنی نیستند که به راحتی بتوان از کنار آنها عبور کرد.

تونی با وجود برد در بازی امروز همچنان جایگاه مستحکمی در بین مدیریت باشگاه و اعضای هیئت مدیره ندارد و با مصاحبه امروز عباسی که گفت روز چهارشنبه در مورد رفتن تونی تصمیم می گیریم، به نظر می رسد کسب این ۳ امتیاز هم نمی تواند تضمینی برای ماندگاری تونی در بین پرشورها باشد. اولویرا در طی نامه ای به عباسی مشکلات خانوادگی را بهانه ای برای عدم ادامه همکاری عنوان کرده و قرار است پس فردا در مورد این مربی پرتقالی تصمیم گیری شود.

با توجه به تمایل خود تونی و استقبال مدیریت باشگاه از برکناری وی، به نظر می رسد تونی و تراکتور و حتی هواداران پرشور به آخر خط رسیده اند. صحبتهای خود تونی نیز در تمرین روز جمعه هم نوید این خبر را می داد. جایی که تونی به خبرنگاری که قصد تهیه گزارش داشت را رد کرد واینطور پاسخ داد که منتظرم که از این تیم بروم.

حالا همه ی هواداران، خبرنگاران و فوتبالی ها چشمشان را به جلسه پس فردا هیئت مدیره باشگاه دوخته اند. آیا خروجی این جلسه پایانی خواهد بود بر خاطرات خوش هواداران با تونی یا اینکه بار دیگر این مربی کارکشته این فرصت را خواهد داشت که به بازی با استقلال تهران فکر کند؟

بازی تیم های تراکتورسازی و ملوان بندرانزلی امروز از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه تختی انزلی شروع شد که در پایان تراکتورسازان با نتیجه ۱-۰ میزبان خود را در یک روز سخت پشت سر گذاشتند.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “آیا روز چهارشنبه پایانی بر خاطرات خوش هواداران با تونی خواهد بود؟/افتخاران مرد ۶۹ ساله سرخ ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *