پست وبلاگ

ظرفیت گردشگری دو کشور ایران و تونس، محور مشترک همکاری برای جوانان دو کشور

به گزارش اکوتو ، محمدرضا رستمی روز چهارشنبه در نشست دو جانبه با ماهر بن ضیاء، وزیر جوانان و ورزش جمهوری تونس در وزارت ورزش و جوانان، اظهار کرد: دیپلماسی جوانان به عنوان اصلی ترین تشکل مردم نهاد جوانان در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان پیگیری می شود و توسعه همکاری ها میان دو کشور از جمله علاقه مندی های ما محسوب می شود.
معاون وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر گسترش ظرفیت های مشترک میان دو کشور ایران و تونس، گفت: علاقه مند به تشکیل انجمن دوستی جوانان ایران و تونس هستیم.
رستمی، همچنین اظهار امیدواری کرد که همکاری تشکل های مردم نهاد جوانان ایرانی و تونسی سبب توسعه صلح دوستی و جهان عاری از خشونت شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، یکی از مهم ترین تشکل های مردم نهاد را که در حوزه بین الملل می تواند فعالیت کند، انجمن دوستی جوانان ایران با سایر کشورها عنوان کرد.
این مقام مسوول در وزارت ورزش و جوانان از برگزاری نخستین اجلاس جوانان در تهران،طی سال ۹۵ خبرداد و گفت: قرار است دبیرخانه دائمی این اجلاس در تهران تشکیل شود و از هر کشور دو نماینده در این اجلاس شرکت کند.
وی با اشاره به جمعیت ۲۴ میلیونی جوانان در ایران خاطرنشان کرد:جوانان، ۸۹ درصد کاربران اینترنت در ایران به شمار می آیند و این موضوع یکی از مهم ترین محورهای فعالیت معاونت جوانان به منظور توسعه فضای مجازی با همکاری جوانان است.
وی درباره فعالیت ها و اقدامات این معاونت در حوزه فضای مجازی گفت: راه اندازی شبکه اجتماعی جوانان، شبکه اجتماعی مادران و شبکه اجتماعی نخبگان جوان و شبکه ملی کارآفرینی جوانان و پرتال ملی اوقات فراغت از جمله فعالیت های این معاونت در حوزه فضای مجازی است.
رستمی در ادامه در ارتباط با برنامه دولت تدبیر و امید در خصوص تشکل های مردم نهاد ، تصریح کرد: یکی از مهم ترین سیاست های دولت کنونی ایران افزایش مشارکت اجتماعی جوانان در تشکل های غیر دولتی و نهادهای اجتماعی است.
این مقام مسوول جوانان در وزارت ورزش گفت: در زمان حاضر ۷۰۰ تشکل مردم نهاد حوزه جوان فعالیت می کنند و ما می خواهیم با فراهم کردن شرایط و توانمند کردن آنان شمار این تشکل ها را تا پایان سال ۹۶ به پنج هزار تشکل، افزایش دهیم.
به گزارش ایرنا، وزیر جوانان و ورزش جمهوری تونس، همراه هیاتی روز گذشته با وزیر ورزش و جوانان کشورمان دیدار کرد و امروز نیز با معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش ملاقات کرد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *