پست وبلاگ

بارندگی شدید در مازندران/تخریب پل مرکزی تنکابن

به گزارش اکوتو ، بارندگی شدید در روزهای اخیر علاوه بر آب‌گرفتگی معابر شهری و روستایی به بخش‌های مختلف در شهرستان‌های مازندران خسارت زد.در این بارندگی که بیشترین میزان آن در رامسر ثبت شد، برخی از روستاهای غرب مازندران در محاصره سیل قرار گرفت و تلاش نیروهای امدادی و راهداری برای بازگشایی مسیرها ادامه دارد.

سیل در شهرستان تنکابن سبب تخریب پل جانبازان شده است و مشکلات اهالی منطقه را بیشتر کرده است. همچنین برخی روستاهای این شهرستان در محاصره سیل قرار دارد که تلاش برای امدادرسانی به روستاییان ادامه دارد.

پل مرکزی موقتی و باکسی بوده است

فرماندار تنکابن درباره پل تخریب‌شده مرکز این شهر گفت: این پل به‌صورت موقتی و باکسی بود و باید جمع‌آوری می‌شد و خللی در تردد شهری ایجاد نمی‌کند.

سید امیر حسینی جو بیان داشت: در حال حاضر هیچ راه روستایی و اصلی شهرستان مسدود نیست و بیشتر خسارت‌های ناشی از بارندگی به ابنیه فنی است و دو واحد مسکونی نیز در این حادثه آسیب‌دیده که در مجاورت رودخانه بناشده‌اند.

وی اظهار داشت: بیشتر خسارت‌ها ناشی از تجاوز به بستر و حریم رودخانه است و خوشبختانه در این حادثه تلفات جانی نداشته‌ایم و تلاش داریم تا میزان بروز خسارت‌ها را با کمک جوامع محلی کاهش دهیم.

وی با قدردانی از همکاری مردم، ادارات و بخش خصوصی و شرکت‌هایی که دارای ماشین‌آلات راهداری هستند گفت: اگر همکاری این بخش‌ها نبود قطعاً بارندگی شدید دیشب خسارت‌های بیشتری بر جای می‌گذاشت.حسین سروری فرماندار رامسر نیز گفت: سیلابی شدن و آب‌گرفتگی معابر عمومی در شهرهای رامسر، کتالم و سادات شهر و مناطق روستایی شد.

 ادامه داد: نیروهای انتظامی، پلیس راهور، جمعیت هلال‌احمر، راه و شهرسازی، امدادی، شهرداری‌ها و امکانات بخش مرکزی بسیج و در حال بازگشایی معابر وامداد رسانی هستند.

آزاده راه همچنان بسته است

مدیرکل مدیریت بحران مازندران بابیان اینکه با پایان یافتن بارندگی، آب‌گرفتگی معابر رفع شده است، گفت: بارندگی اخیر سبب آب‌گرفتگی معابر و راه‌ها، شکست چند اصله تیر برق شده است ما اکنون به‌جز آزادراه تهران شمال مسیر دیگری مسدود نیست.

علی‌اصغر احمدی افزود: آزادراه تهران شمال یک لاین آن بازشده ولی لاین دیگر در حال بازگشایی است که تصمیم گرفتیم فعلاً تا بازگشایی کامل، ترددی در آن انجام نشود.در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۴ میلی‌متر بارندگی در رامسر ثبت شد و بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد که تا روز سه‌شنبه آسمان مازندران صاف و نیمه‌ابری خواهد بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *