پست وبلاگ

تولیدکنندگان متقاضی وام بخوانند

تشدید رکود در سطح واحدهای تولیدی و تعطیلی پی در پی واحدها باعث شده تا دولت با تدبیری جدید در صدد رفع آن برآید.در این طرح جدید که ” تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصادی مقاومتی نام گرفته است متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت وزارت صنعت ضمن ثبت نام، مشخصات واحد تولیدی خود را اعلام و سپس در انتظار تأیید درخواست خود باشند.

هر چند برخی این تصمیم دولت را به شرط اجرایی شدن مثبت ارزیابی می‌کنند اما تعدادی دیگر معتقدند بازار امروز نیازمند یک سیاست جدی برای تحریک تقاضا است زیرا اگر تولیدکننده امروز محصولی را تولید کند و خریداری نباشد ملزم به انبار کردن آن کالاها است.

براساس اعلام وزارت صنعت متقاضیان دریافت این تسهیلات باید شروط زیر را داشته باشند.

۱- واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد هستند که دارای مجوز معتبر از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشند.

۲- اولویت با بنگاه‌هایی است که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار، مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه اندازی طرح تا پایان سال ۱۳۹۵ و تکمیل یا افزایش ظرفیت واحد و ایجاد اشتغال جدید باشند.

شرایط تسهیلات :

۱- نرخ سود تسهیلات، براساس مصوبه شورای پول و اعتبار و برای سرمایه در گردش نرخ عقود مبادله ای و برای طرح های نیمه تمام نرخ عقود مشارکتی خواهد بود.

۲- مدت زمان باز پرداخت تسهیلات، برای سرمایه در گردش یک سال (قابل تمدید) و برای سرمایه ثابت طرح های نیمه تمام، بنا به تشخیص کارگروه، تا مدت پنج سال تعیین می گردد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *