پست وبلاگ

تراکتور از رنجی که میبرد

ثبات یکی از شروط اساسی موفقیت یک سیستم است. موضوعی که در فوتبال کشورمان به ویژه تراکتورسازی معنا و مفهوم چندانی ندارد. تراکتور بعد از صعود دوباره به سطح اول فوتبال کشور، تقریباً در تمامی فصولی که در لیگ برتر شرکت کرده عملکرد موفقی داشته است. تراکتور بین فصول دهم تا چهاردهم همواره بین ۶ تیم برتر لیگ برتر قرار داشته و سه بار به مقام نایب قهرمانی رسیده است.

حتی در فصل ۹۲-۹۳ که ششم شد و بدترین عملکرد خود را طی این دوره داشت، توانست فاتح جام حذفی شود. با وجود این عملکرد موفق پس از صعود مجدد به لیگ برتر، همواره ترکیب این تیم در هر فصل دستخوش تغییرات عمده نسبت به فصل قبل از آن بوده است. اوج این تغییرات در فصل حاضر رخ داده است که با وجود این که فصل قبل تراکتور از هر زمان دیگر در تاریخ تأسیس خود به قهرمانی نزدیک بود ولی به بهانه استفاده از بازیکنان سرباز، ۸۰ درصد ترکیب فصل قبل خود را تغییر داد. چیزی که در فوتبال اصلاً منطقی و قابل قبول نیست.

عدم ثبات و تغییرات در سطوح بالاتر تیم نیز دیده می شود. به طوری که در طی هفت دوره اخیر لیگ برتر، تراکتور ۷ بار سرمربی و ۴ بار مدیرعامل خود را تغییر داده است. به نظر می رسد رویه ای که مالکان باشگاه در پیش گرفته اند نه تنها منجر به موفقیت تراکتور در مسابقات داخلی و لیگ قهرمانان آسیا نخواهد شد بلکه موجب افول تیم می گردد.

عدم ثبات موضوعی است که طی این سال ها تراکتور از آن به شدت رنج برده و پیامد آن در نتایج و شکل بازی این تیم در این فصل کاملاً مشهود است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

2 دیدگاه در “تراکتور از رنجی که میبرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *