پست وبلاگ

سطح اشغال شده ترافیکی شهر تهران به حدود ۳۴۰ کیلومتر رسید

به گزارش اکوتو ، همایون فتاحی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بارندگی شب گذشته در تهران افزود: افزایش حجم خودروها و لغزندگی معابر موجب ایجاد ترافیک سنگین شامگاهی در بیشتر معابر اصلی و بزرگراهی تهران شد به نحوی که تخلیه بار ترافیکی شب گذشته پایتخت بیش از ۵ ساعت به طول انجامید.
وی با اشاره به وقوع ۷۳ فقره تصادف طی ۲۴ ساعت گذشته در تهران افزود: این حوادث یک کشته و شش مجروح برجای گذاشت.
مدیر مرکز کنترل و نظارت ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در زمان بارندگی به دلیل افزایش تعداد و تردد خودروها شاهد کاهش ظرفیت معابر شهری هستیم خاطر نشان کرد: شهروندان در چنین مواقعی با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به جای خودروهای تک سرنشین و شخصی و خودداری از سفرهای غیرضروری می توانند نقش موثری در کاهش ترافیک تاثیر گذار باشند.

* ۴۰ درصد ترافیک تهران ناشی از نقص فنی خودروهاست/ ضرورت اخذ معاینه فنی
وی در ادامه به ضروت انجام معاینه فنی خودروها اشاره و اظهار کرد: حدود ۴۰ درصد ترافیک شهر تهران ناشی از فرسودگی و خرابی خودروها و و ۳۰ درصد نیز ناشی از بروز تصادفات است که اطمینان از معاینه فنی خودرو نقش قابل توجهی در کاهش بار ترافیکی شهر دارد.
فتاحی تصریح کرد: در ترافیک شامگاهی شب گذشته شش مورد آب گرفتگی جزئی در معابر شهر تهران اتفاق افتاد که با همراهی عوامل شهرداری تهران به سرعت رفع شد.
به گفته وی همراهی شهروندان با مسئولان در کاهش ترافیک و افزایش خدمات حمل و نقل عمومی تاثیر گذار خواهد بود.
از مجموع معابر شریانی و بزرگراهی شهر تهران، ۵۵۰ کیلومتر معابر بزرگراهی و یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر معبر شریانی تحت پوشش شبکه هوشمند دوربین های نظارتی قرار دارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *