پست وبلاگ

تراکتورسازی ایران پاسخ سعودی ها را در داخل زمین داد/روحیه مضاعف پرشورها برای بازگشت به جمع مدعیان

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز دقایقی قبل توانست تیم قدرتمند الهلال عربستان را در زمینی که عربستانی ها میزبان این جدال حساس بود شکست دهد. این بازی که از ساعت ۲۰:۰۵ در ورزشگاه القطر برگزار شده بود سرخپوشان ایرانی توانستند با دو گل آلویس نانگ (دقیقه ۶۶) و فرزاد حاتمی(دقیقه ۸۲) این تیم عربستانی را از پیش رو بردارند و صعود خود به مرحله حذفی جام باشگاه های آسیا قطعی نمایند.

بازیکنان شایسته کشورمان با این برد خارج از خانه توانستند پاسخ دندان شکنی به ادعای اخیر سعودی ها که باعث شد تا دو تیم در کشور ثالث به مصاف یکدیگر بروند، بدهد و با ۱۲ امتیاز از ۵ مسابقه و تنها یک شکست مقتدرانه به عنوان تیم اول گروه خود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند.

در دیگر بازی گروه سوم این رقابتها در پایان نیمه اول تیم پاختاکور موفق به ثمر رساندن یک گل در برابر تیم الجزیره امارات شده است و این خبر می تواند اتفاق دردناکی برای عربستانی ها باشد. چرا که با برد پاختاکور اختلاف این تیم با الهلال بازنده دیدار امروز، به ۱ امتیاز کاهش خواهد یافت و تیم الهلال در بازی برگشت محکوم به برد مقابل تیم تراکتورسازی خواهد بود.

گل اول این دیدار با پرتاب اوت دستی سینا عشوری و دفع ناقص مدافعان بلند قامت الهلال مواجه و پس از ضربه سر محمد ایرانپوریان، توپ به نانگ رسید و وی در داخل محوطه جریمه با یک ضربه، دروازه تیم الهلال را گشود.

تیم عربستانی پس از این گل صاحب یک موقعیت عالی از پشت محوطه جریمه تراکتور شد که این ضربه ایستگاهی به شکل خطرناکی از کنار دروازه اخباری عبور کرد. این تیم پس از این موقعیت نیز فشار های زیادی روی دروازه تیم شایسته کشورمان ایجاد کرد و بار دیگر از طریق شوت از راه دور دروازه گلر جوان کشورمان را به شدت تهدید نمود و این ضربه پشت محوطه جریمه با دفع توپ و عکس العمل عالی اخباری روبرو گردید.

در ادامه بازی و در دقیقه ۸۲ با حرکت انفرادی نانگ، بار دیگر تراکتور در داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و حاتمی با پاس گل مهاجم کامرونی تراکتور توانست گل دوم تیم خود را وارد دروازه خالد شراهیلی کرد تا تیر خلاصی باشد بر پیکره این تیم عربستانی.

بی شک هواداران پرشور آذربایجان با این برد و صعود به مرحله دوم لیگ آسیا که در تاریخ این باشگاه تبریزی بی سابقه بوده است، الان سر از پا نشناخته و به جشن و شادمانی پرداخته اند. تراکتوری ها با این برد و با روحیه ای مضائف حالا بیش تر از قبل برای کسب سهمیه آسیا فصل بعد و قرار گرفتن در جمع مدعیان کسب عنوان قهرمانی تلاش خواهند کرد.

ترکیب تیم تراکتورسازی ایران:

محمد رضا اخباری،محمد ایرانپوریان،شجاع  خلیل زاده،خالد شفیعی، سینا عشوری،سروش رفیعی (مهدی شریفی)، بختیار رحمانی، فرزاد حاتمی،آلویس نانگ(کارلوس کاردوسو) ،مهدی کیانی و سعید آقایی

ترکیب تیم الهلال عربستان:

خالد شراهیلی، محمد البورایک، کارلوس ادواردو، سلمان الفرجی، یاسر الشهرانی، سعود کریری، یوسف السالم، کواک تائه هی، نواف العبید، پائولو سیلوا رودریگو جونیور (دیگائو)، محمد جحفالی.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “تراکتورسازی ایران پاسخ سعودی ها را در داخل زمین داد/روحیه مضاعف پرشورها برای بازگشت به جمع مدعیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *