پست وبلاگ

خبر تکراری ؛ هوای تهران سالم نیست !

دکتر وحید حسینی در گفتگو با مهر گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، غلظت تمام آلاینده ها به جز ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون و ذرات معلق کمتر از ده میکرون نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.

به گفته وی، در حال حاضر میانگین غلظت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در بیشتر ایستگاه ها فراتر حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط ناسالم  است.

مدیرکل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: در حال حاضر ایستگاه ستاد بحران با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد ۱۴۸ آلوده ترین منطقه پایتخت است.

حسینی اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای فردای پایتخت حاکی از آسمانی  نیمه ابری، در ارتفاعات همراه با بارش پراکنده و در پاره ای نقاط همراه با وزش باد است. به این ترتیب انتظار می رود هوای پایتخت در شرایط ناسالم باقی بماند.

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در منطقه ناسالم برای گروه‌های حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی – ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *