پست وبلاگ

هر خانواده تهرانی یک صنایع‌دستی

رجبعلی خسروابادی – مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: رشد جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های صنایع دستی در استان تهران یکی از چشم انداز برنامه‌های پیش بینی شده در سال ۹۵ نسبت به سال‌های گذشته خواهد بود.

خسروابادی بیان کرد: بدون شک عرضه بدون تقاضای صنایع دستی نتیجه‌ای برای حمایت از هنرمندان در پی نخواهد داشت و ما در کنار برگزاری نمایشگاه‌های فروش صنایع دستی باید یک حس نیاز برای حضور محصولات هنری در سبد خرید خانوارهای تهرانی ایجاد کنیم.

وی با اظهار اینکه کمپین خرید صنایع دستی حس تعلق به حمایت از  اشتغال هنرمندان ایرانی و رونق اقتصاد داخلی را ایجاد می‌کند، افزود: باید استفاده از کالای تولید داخل به فرهنگ جامعه تبدیل شود و یکی از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید هنرمندان هنرهای سنتی است.

خسرو آبادی تاکید کرد: اگر حتی یک عضو از خانواده هر تهرانی به کمپین خرید صنایع‌دستی بپیوندد و خریدها و هدیه‌های متفاوت را با خرید صنایع‌دستی جایگزین کند هم در اقتصاد صنایع‌دستی و هم در دریافت مطالبات هنرمندان موفق خواهیم بود و این فرهنگ را به سرعت در بین سایر اعضای خانواده  نهادینه خواهیم کرد.

به گزارش میراث فرهنگی استان تهران در این رابطه سیامک میرزایی – مسؤل برگزاری جشنواره تخصصی فرش، تابو فرش و صنایع دستی نیز گفت: نخستین جشنواره تخصصی فرش و تابلو فرش در تهران با حضور ۱۵۰ هنرمند در ۱۳ رشته از بیشتر استان‌های کشور در ۴۰ غرفه  تا ۱۷ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

میرزایی کاربردی کردن صنایع دستی را از اهداف برگزاری نمایشگاه صنایع دستی عنوان کرد و افزود: توجه به هنرهای بومی و سنتی امر مهمی است که باید به آن پرداخته شود که چنین نمایشگاهایی می‌تواند کمک زیادی به این امر مهم بکند.

دبیر برگزاری جشنواره خاطرنشان کرد: صنایع دستی با ارزآوری و ایجاد شغل همراه است ولی با توجه به فاصه مردم از صنایع دستی باید از این داشته‌ها بیشتر از گذشته استفاده کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *