پست وبلاگ

تهران‌گردی شبانه ویژه ماه رمضان

رجبعلی خسرو آبادی –  مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران اظهار داشت: گشت‌های شبانه تهران در بافت تاریخی تهران قدیم با مشارکت شهرداری منطقه ۱۲ در دو محور خیابان سی تیر و گذر امام زاده یحیی هر هفته در ماه مبارک رمضان برای اقشار خاص برگزار می‌شود.

خسروآبادی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی است برای توسعه گردشگری شبانه در پایتخت افزود: رمضان امسال گشت‌ها با رنگ بوی تاریخی و مذهبی برگزار می‌شود و در کنار معرفی جاذبه‌های تاریخی آیین‌های خاص و جنبه‌های اسلامی و معنوی فرهنگ ماه مبارک رمضان روایت خواهد شد.

خسروآبادی گفت: همچنین در گشت‌های ماه رمضان خواست شهرداری منطقه ۱۲ در طرح ارتقای زندگی در بافت تاریخی با رویکرد گردشگری و زیست مومنانه نیز اجرا خواهد شد.

وی گفت: گشت‌های شبانه برای عکاسان، راهنمایان تور، دانشجویان، فعالین و علاقه مندان حوزه‌های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران افزود: شب‌های سوم، دهم، هفدهم و بیست چهارم ماه مبارک گشت‌های شبانه تهران به همراه صرف افطاری در یکی از اماکن تاریخی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا بایستی زمانبندی اجرای تورها را به ساعت پایانی روز و شب‌ها تغییر دهیم این تفکر منطقی نیست اگر بخواهیم در اوج گرما و شلوغی و ترافیک محدوده بافت تاریخی بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی پایتخت رو به گردشگران تحمیل کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران گفت: خوشبختانه با معرفی ظرفیت‌های پایتخت در گردشگری شبانه و اجرای این گشت‌ها توانستیم تا حدودی فرهنگ گردش شبانه را برای شهروندان نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: نهادینه شدن گردش شبانه موجب می‌شود تا بخش خصوصی نیز برای سرمایه گذاری در این حوزه رغبت بیشتری پیدا کند و پس از ورود بخش خصوصی قطعاً نقش میراث فرهنگی یک نقش تسهیل کننده و نظارتی خواهد بود.

خسروآباد خاطرنشان کرد: برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال با همکاری و مشارکت دفتر مدریت امور گردشگری شهرداری منطقه ۱۲ برگزار می‌شود و جزئیات و نحوه ثبت نام به زودی بر روی سایت میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir قرار خواهد گرفت.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *