پست وبلاگ

تهرانی ها بیش ترین آب را در بین استان ها مصرف می کنند

به گزارش اکوتو ، در دومین هفته مردادماه از هشتم مرداد تا پایان روز چهاردهم این ماه، مجموع مصرف آب شرب در استان تهران به ۲۲ میلیون و ۱۳۰ هزار مترمکعب رسید که در مقایسه با مصرف ۲۱ میلیون و ۶۱۰ هزار مترمکعبی هفته اول مرداد، افزایشی ۵۱۰ هزار مترمکعبی داشت.

از اینرو، متوسط مصرف روزانه آب شرب تهران در دومین هفته مرداد به ۳ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۴۲۹ مترمکعب رسید. مرکز آمار، جمعیت ساکن در استان تهران را در سال جاری، ۱۲ میلیون و ۶۸۴ هزار نفر اعلام کرده که با احتساب این جمعیت، همچنین بدون در نظر گرفتن میزان آب شربی که بدون محاسبه و اندازی گیری در برخی شهرها و روستاهای استان مصرف می شود، هر نفر ساکن استان تهران به طور متوسط روزانه ۲۴۹ لیتر آب تصفیه شده شرب در دومین هفته مرداد مصرف کرده است.در نمودار زیر، روند مصرف روزانه آب در استان تهران (برحسب مترمکعب) در دومین هفته پنجمین ماه سال آورده شده است.

ض

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *